Aktuality

KNIŽNICA PRE VÁS

KNIŽNICA PRE VÁS
Hoci príroda je stále zahalená do zimného spánku, v našej knižnici od prvých dní nového roka vládne čulý ruch. Pracovníci knižnice už teraz pripravujú pre Vás mnohé zaujímavé podujatia, ktorých dominantou bude pripomienka 270. výročia narodenia  patróna našej knižnice - významného spisovateľa, národného buditeľa a kňaza Juraja Fándlyho.       Starostlivosť si však vyžaduje aj historická budova knižnice. Ešte v minulom roku sa nám podarilo zabezpečiť vďaka dotácii z Ministerstva kultúry Slovenskej republiky rekonštrukciu zábradlia a obnovu zámočníckych, kováčskych konštrukcií na budove knižnice. V snahe uchovať funkčnosť, pamiatkovú a estetickú hodnotu sme zabezpečili čistiace práce na bráne a na kovových konštrukciách vnútorného schodiska, ktoré zároveň dostali aj ochranný náter. Na vstupnej bráne boli zároveň doplnené a opravené ozdobné prvky a podľa pôvodnej historickej predlohy vykované a doplnené dve chýbajúce kľučky.      Na sklonku roka sa nám podarilo obnoviť aj suterénne priestory knižnice. Tu sme zorganizovali burzu kníh, ktorú chceme pravidelne ponúkať širokej verejnosti.      A naše plány pre tento rok? Už teraz pripravujeme rekonštrukciu herne v detskom oddelení knižnice. Veríme, že vznikne nový atraktívny priestor, ktorý iste priláka našich najmenších čitateľov ku knihám a zaujímavým podujatiam. Zároveň pripravujeme projekt letnej čitárne v knižničnej záhrade, ktorou chceme rozšíriť našu ponuku služieb do exteriéru knižnice.
Pridané 14.01.2020

OZNAM

Milí čitatelia a priatelia knižnice, radi by sme vám oznámili zmenu výpožičného času v hlavnej budove Knižnice Juraja Fándlyho na Rázusovej 1. Už od 9. 1. 2020 bude každý štvrtok knižnica pre vás otvorená do 19.00 hod.
Pridané 09.01.2020

Ktorá kniha vám v našej knižnici chýba?

Vážení návštevníci, našou snahou je nakupovať knihy tak, aby sme čo najlepšie uspokojili vaše túžby po nových knihách. Ak nenájdete v on-line katalógu nejakú knihu, napíšte nám to. Do priloženého formulára vpíšte údaje o požadovanej knihe, odošlite a my vám sľubujeme, že sa vašimi podnetmi budeme zaoberať. Načítava sa…
Pridané 06.12.2019

Zoznam novín a časopisov v knižnici v roku 2019

Na tejto stránke si môžete pozrieť aktuálny zoznam novín a časopisov dochádzajúcich do knižnice v tomto roku. Podrobnú informáciu o aktuálnych číslach získate aj v online katalógu, ak si v ľavom stĺpci vyberiete Typ zdroja: časopisy.   
Pridané 04.11.2019


Po
Ut
St
Št
Pi
So
Ne
 
 
1
2
4
5
6
7
9
10
11
12
13
14
17
18
19
20
21
23
25
26
27
28
31
 
 
deti - dospelí - školy

Anketa
Každý štvrtok v týždni bude knižnica otvorená do 19.00 hod. Privítate túto zmenu?
Archív ankiet