Aktuality

Zo zákulisia

Zo zákulisia
Zo zákulisia. Uhorková sezóna. Všetko je v poriadku a nič na mieste. Takéto heslo platí v našej knižnici počas letných mesiacov najmä v posledných rokoch. Uhorková sezóna pracovníkom knižnice určite nehrozí. V každom oddelení,  v každej miestnosti, sa niečo deje.  Realizuje sa plánovaná revízia knižničného fondu – tento raz boli na rade príručné knižnice.Reorganizácii kancelárie sa súčasne nevyhlo ani metodické oddelenie. Pracuje sa na propagačných materiáloch  a pripravuje plán činnosti na nasledujúci rok. 25. ročník Prázdninového superklubu má tiež bohatú účasť a prebieha bez obmedzení. Príjemné zmeny čakajú na návštevníkov oddelenia beletrie. Vymieňame staré regály za nové. Vďaka podpore z verejných zdrojov - Fondu na podporu umenia. Miestnosť, kde sídli server, prešla úplnou obnovou. Tento náš najdôležitejší a nenahraditeľný kolega si to určite zaslúžil.  V študovni sa konečne (dúfajme), vyrieši zatekanie cez strechu. Je čerstvo vymaľované. Nepozorovane  sa uskutočnila aj výmena zopár regálov v oddelení odbornej literatúry.Kolegyne statočne zastupujú pri vrátení  a požičiavaní kníh čitateľov oddelenia beletrie. Na ďalších troch miestach sa pracovalo na oprave a vynovení sanitárnych zariadení. Pomocník – bibliobox  - zachraňoval čitateľov, keď bola iba na pár dní zatvorená celá knižnica. No, uznajte, nie je toho priveľa na uhorkovú sezónu?  
Pridané 16.08.2017

Zatvorené

Vážení čitatelia! Z technických príčin bude hlavná budova od 8. augusta do 13. augusta 2017  ZATVORENÁ KNIHY MÔŽETE VRÁTIŤ DO BIBLIOBOXU POSTARÁME SA O ODPÍSANIE Z VÁŠHO KONTA Prázdninový superklub 9. 8. 2017 o 10.00 hod. sa uskutoční v záhrade  Ďakujeme za porozumenie.
Pridané 03.08.2017

Zo zákulisia

Zo zákulisia
Záhrada. Málokto by predpokladal, že za budovou knižnice nájde pokojný kúsok zelene. Áno – v strede meste pri Trnávke sa rozprestiera knižničná záhrada, kde nenájdete ani kúsok betónu či vyasfaltovaného chodníka. Je udržiavaná iba pravidelným kosením. Najvzácnejšími skvostami v nej sú moruše, jedna má čierne plody a druhá biele. Predpokladáme, že moruše tu stáli ešte predtým, ako začal staviteľ M. M. Harminc stavať budovu banky. Ešte do roku 2000 bola záhrada nedostupná a neupravená. Kúsok z nej zamestnanci dokonca využívali na svoje malé zeleninové políčko. Záhrada je výborným priestorom pre organizovanie jarných a letných podujatí knižnice. V strede čestne stojí svoju pamätnú stráž Fabularius Anderseni  (Rozprávkový strom Andersena), ktorý sme zasadili v roku 2005. Dnes je v pláne jej revitalizácia a v budúcnosti  možno prepojenie s Ružovým  parkom.
Pridané 02.08.2017

Oddelenie beletrie bude zatvorené

Oddelenie beletrie bude zatvorené
Vážení čitatelia! Upozorňujeme vás, že oddelenie beletrie bude od 1. augusta do 31. augusta 2017 z dôvodu výmeny regálov zatvorené.  Denníky si môžete prečítať v oddelení odbornej literatúry na 1. poschodí vpravo. Tu je možné aj vrátiť knihy požičané z beletrie a zároveň si vybrať z tých kníh, ktoré  iní čitatelia vrátili.  Ďakujeme za porozumenie.
Pridané 25.07.2017

Zo zákulisia

Zo zákulisia
Ponúkame štyri  perličky zo života knihovníka za pultom: Knihovníčka upozorňuje čitateľku: „Musíte si v centrálnej evidencii obnoviť členstvo na tento rok. Na evidenčnom liste máte staré číslo,  z  roku 1998“.  Pohotová čitateľka vytiahla pero a so slovami: „Urobíme to takto,“  prečiarkla na evidenčnom liste  rok 1998 a do ďalšieho okienka  vpísala číslo 1999. A členstvo bolo obnovené... *** Návštevník si požičiava knihu „Zdravé prsia“. Kolegyňa chce knihu čitateľovi zapísať, a tak sa pýta na jeho meno otázkou: „Aké prsia?“ *** Dlhoročná čitateľka, ktorá stratila knihu: „Dva dlhy nemám vyplatené  –  kultúrny a nekultúrny. Hajzlový dekel a knihu od vás.“ *** Návštevník pristúpi k výpožičnému pultu: „Chcem si požičať knihu.“ Knihovníčka sa pýta: „Mala by to byť beletria?“  Odpoveď: „Nie, niečo na čítanie.“  
Pridané 19.07.2017

Nové čísla knižničných časopisov

Nové čísla knižničných časopisov
Milí čitatelia,  na našej webovej stránke pribudli prvé tohtoročné čísla knižničných časopisov: Knižničný spravodajca - časopis pre verejné knižnice TTSK Čaruška - časopis mladých čitateľov. Prečítať si ich môžete tu: http://www.kniznicatrnava.sk/sk/casopisy/
Pridané 14.07.2017

Vedomostná súťaž: Jozef Miloslav Hurban

Milí priatelia, opäť sme pre vás pripravili vedomostnú súťaž o významnej osobnosti, ktorá pôsobila v nášom regióne. Jozef Miloslav Hurban - jedna z najvýraznejších osobností slovenského národného a literárneho života 19. storočia. Kňaz, národný buditeľ, spisovateľ, ideológ národného obrodenia. V tomto roku uplynulo 200 rokov od narodenia.    
Pridané 19.06.2017


Po
Ut
St
Št
Pi
So
Ne
 
1
3
4
5
6
7
8
10
11
12
13
14
15
17
18
19
20
21
22
24
25
26
27
28
29
31
 
 
 
deti - dospelí - školy