Spoznaj svoje dieťa

Spoznaj svoje dieťa

Nadácia pre deti Slovenska každý rok na deň detí prichádza s edukačnou kampaňou. Minulý rok sme riešili tému Viac miesta pre deti s posolstvom pre rodičov, či trávia dostatok času so svojimi deťmi /www.viacmiestapredeti.sk/.

Tento rok je témou edukačnej kampane – Spoznaj svoje dieťa – nakoľko nám s rozhovormi s deťmi i psychológmi vyplynulo, že veľa rodičov núti byť deti tým, čím nechcú byť a často si na deťom napĺňajú svoje nezrealizované predstavy.

Chceme rodičom povedať, aby brali deti také, aké sú, dávali im dostatok podnetov na rozvoj. Ak chce byť dieťa huslistom, aby ho nenútili do futbalu, aby sa mu dostatočne venovali.

Spoločnosť sa mení a menia sa i naše deti v nej. Nie sú také, ako sme boli my, keď sme boli malí. Sú samostatnejšie, istejšie, majú veľký potenciál, denne čelia meniacim sa vzťahom i hodnotám. Pri správnej podpore vedia veľmi presne formulovať svoje požiadavky, pomenovať svoje potreby, hľadať a navrhovať adekvátne, často invenčne a veľmi kreatívne riešenia, ako aj zapojiť sa do ich praktickej realizácie. Podpora ich jedinečnej osobnosti je spôsob ako pripraviť na život  a urobiť z neho človeka, ktorý bude pevne stáť na nohách a zároveň kráčať v živote za svojimi snami.

Kampaň je naplánovaná od 1.6-30.6.2014, ale podľa možností ju budeme ťahať i dlhšie.

Vytvárame stránku spoznajsvojedieta.nds.sk, kam budeme kampaň smerovať . Na webe bude i test pre rodičov, kde sa budú môcť otestovať, či svoje dieťa poznajú. 

Rovnako i videá so psychológom a učiteľom, ktorí povedia o svojich skúsenostiach i ponúknu možnosti.  Súčasťou kampane bude súťaž, Spoznaj svoje dieťa a vyhraj, kde rodiča budú môcť vyhrať pekné ceny pre svoje deti, keď sa zapoja a vyplnia test.

Viac informácií nájdete TU

Pridané 26.05.2014


Po
Ut
St
Št
Pi
So
Ne
 
1
5
6
8
11
12
13
14
19
20
25
26
27
28
29
 
 
 
deti - dospelí - školy

Anketa
Od 2. septembra je oddelenie pre deti otvorené už od 8.00 hod. Privítate túto zmenu?
Archív ankiet