Firemná kultúra a proklientský prístup v knižnici

Knihovníci

24. 5. 2018 sa v aule Trnavskej univerzity uskutočnila prvá časť odborného seminára pre pracovníkov knižníc Firemná kultúra a proklientský prístup v knižnici. Lektorka PhDr. Zuzana Ocharovichová sa v tejto časti seminára venovala problematike etiky a firemnej kultúry, tímovej práci v knižnici.

Časť seminára bola venovaná problematike návštevníkov knižnice a to z pohľadu čitateľskej gramotnosti a čitateľských kompetencií, typológie čitateľov a účinkom čítania. Záver prvého dňa bol ukončený problematikou asertivity a motivácie. Seminár je súčasťou projektu Knižnica dokorán, ktorý z verejných zdrojov podporil a hlavným partnerom projektu je Fond na podporu umenia.