GALE Info Track

Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave ponúka svojim používateľom možnosť využívať multiodborovú čiastočne plnotextovú databázu InfoTrac od vydavateľstva GALE.

Databáza poskytuje viac ako 31 800 titulov z rôznych vedných odborov. Pre jednoduchšiu prácu je rozčlenená do troch poddatabáz:

• Academic One File - multiodborová plnotextová databáza vedeckých časopisov, ktorá ponúka viac ako 17 000 titulov vedeckých časopisov, z ktorých len 11 % s časovým embargom (max 98 dní). Ponúka prístup k významným svetovým denníkom, ako aj videá z BBC Worldwide Learning a CNN. Zameraná je na humanitné vedy, literatúru, lingvistiku, politické vedy, právo, médiá, históriu, psychológiu, ekonomiku, medicínu, ekonómiu, architektúru, biológiu, biochémiu, energetiku, fyziku, geografiu, chémiu, matematiku, informačné technológie, životné prostredie.
  • General One File - multiodborová plnotextová databáza určená predovšetkým verejným knižniciam. Obsahuje viac ako 14 500 titulov periodík, pričom 40 % z nich nenájdete v inej databáze. Nájdete tu viac ako 9 000 plnotextových titulov (prevažne bez časového embarga), recenzovaných časopisov a denníkov z celého sveta. Zameraná je na spoločenské vedy, humanitné vedy, medicínu, ekonómiu, architektúru, biológiu, biochémiu, energetiku, fyziku, geografiu, geológiu, chémiu, matematiku, informačné technológie, poľnohospodárstvo, životné prostredie, vzdelávanie.
  • Infotrac Custom Journal - umenovedne zameraná kolekcia plnotextových referenčných prác od renomovaných vydavateľstiev, poskytujúca informácie neperiodických publikácií z oblasti umenia, kultúry, biografie, histórie a multikultúrnych štúdií.

Prístup do uvedených databáz poskytujeme registrovaným návštevníkom v študovni na 2. poschodí.

Pridané 11.01.2019

Navštívili ste novú regionálnu študovňu?