KNIŽNICA PRE VÁS

brána po rekonštrukcii

Hoci príroda je stále zahalená do zimného spánku, v našej knižnici od prvých dní nového roka vládne čulý ruch. Pracovníci knižnice už teraz pripravujú pre Vás mnohé zaujímavé podujatia, ktorých dominantou bude pripomienka 270. výročia narodenia  patróna našej knižnice - významného spisovateľa, národného buditeľa a kňaza Juraja Fándlyho.
      Starostlivosť si však vyžaduje aj historická budova knižnice. Ešte v minulom roku sa nám podarilo zabezpečiť vďaka dotácii z Ministerstva kultúry Slovenskej republiky rekonštrukciu zábradlia a obnovu zámočníckych, kováčskych konštrukcií na budove knižnice. V snahe uchovať funkčnosť, pamiatkovú a estetickú hodnotu sme zabezpečili čistiace práce na bráne a na kovových konštrukciách vnútorného schodiska, ktoré zároveň dostali aj ochranný náter. Na vstupnej bráne boli zároveň doplnené a opravené ozdobné prvky a podľa pôvodnej historickej predlohy vykované a doplnené dve chýbajúce kľučky.
    Na sklonku roka sa nám podarilo obnoviť aj suterénne priestory knižnice. Tu sme zorganizovali burzu kníh, ktorú chceme pravidelne ponúkať širokej verejnosti.
     A naše plány pre tento rok? Už teraz pripravujeme rekonštrukciu herne v detskom oddelení knižnice. Veríme, že vznikne nový atraktívny priestor, ktorý iste priláka našich najmenších čitateľov ku knihám a zaujímavým podujatiam. Zároveň pripravujeme projekt letnej čitárne v knižničnej záhrade, ktorou chceme rozšíriť našu ponuku služieb do exteriéru knižnice.

Pridané 14.01.2020

Každý štvrtok v týždni bude knižnica otvorená do 19.00 hod. Privítate túto zmenu?