Rozprávanie o starej Trnave

Seniori

Podujatie sa uskutočnilo ako súčasť projektu Aktivita ako dominantný spôsob starnutia, ktorý je súčasťou projektu Knižnica dokorán. Komunitnú skupinu seniorov previedla vo svojej prezentácii starou Trnavou Simonne Jurčová. Zaujímavé staré fotografie a obrazy z minulých dôb priblížili účastníkom už neexistujúce zákutia mesta. Účastníci spomínali na ľudí, ktorí v domoch žili, na kaviarne, obchodíky a ľudí, ktorí ich len na uliciach a v domoch zaujali. Na záver sme účastníkom rozdali súťažné otázky o starej Trnave, na ktoré odpovedali. V priebehu diskusie sme súťaž vyhodnotili a vylosovali troch správne odpovedajúcich súťažiacich. Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.