Rudo a Ruzká klazika

20. novembra 2019 sa uskutočnilo v Knižnici JF v Trnave zaujímavé stretnutie. Našimi hosťami boli slovenský spisovateľ a autor komiksov Daniel Majling a moderátor Jozef Dado Nagy. Daniel Majling, ktorý pracuje ako dramaturg v činohre Slovenského národného divadla v Bratislave, je držiteľom viacerých divadelných ocenení. Je tvorcom komiksov Rudo a Zóna a napísal zbierku poviedok Ruzká klazika, ktorá sa dostala medzi desať a neskôr aj medzi päť finalistov Ceny Anasoft litera 2018. Hovorilo sa nielen o autorovej tvorbe, ale i o tom, aký vzťah má autor k svojmu rodisku, či ktorého slovenského spisovateľa nesmierne obdivuje a prečo. Núdza nebola ani o vtipné názory, postrehy a zážitky nielen zo strany Daniela Majlinga, ale aj moderátora Jozefa Dada Nagya, ktorý nás týmto výnimočným stretnutím sprevádzal. Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.