Samoobslužné výpožičky

Vážení návštevníci,

od 1. februára 2016 môžete na evidenciu výpožičiek dokumentov z našej knižnice a overenie svojho konta využiť

samoobslužný výpožičný pult

Samoobslužný výpožičný pult

AKO?

Je to jednoduché.

• So svojim preukazom pristúpite k samoobslužnému pultu
  • Na obrazovke si vyberiete modul Výpožičky, Vrátenie alebo Konto čitateľa.
  • Pri vypožičiavaní najprv vložíte preukaz  do snímacieho priestoru pod monitorom, kde sa načíta čiarkový kód z vášho čitateľského preukazu, ďalej sa riadite sa pokynmi na monitore.
  • Pri vrátení stačí vložiť knihu do snímacie priestoru  a z tlačiarne si vybrať potvrdenie o vrátení, knihu potom odložíte na policu pod boxom.
  • Malá tlačiareň vedľa boxu automaticky vytlačí potvrdenie o zrealizovanej transakcii alebo informáciu o stave na vašom konte.

V prípade, že samoobslužbý box nechce výpožičku zrealizovať, obráťte sa na pracovníčky za výpožičným pultom. Pomôžu Vám.

Výhody:

• skráti sa Vám čas strávený čakaním pri výpožičnom pulte
  • zachováte si súkromie svojho čitateľského konta
  • rýchle získate informáciu o vypožičaných knihách
  • zrýchli sa výpožičný proces
Pridané 24.01.2017

V knižnici do 30. 9. 2018 prebieha dotazníkový prieskum spokojnosti. Využili ste možnosť sa doň zapojiť?