Scrabble v knižnici

Prvá hra

Knižnica pripravila pre svojich návštevníkov ďalšiu formu aktívneho využívania voľného času a zároveň rozvíjania kognitívnych schopností. Od 25. januára 2018 umožňujeme návštevníkom knižnice zahrať si v čitárni hru Scrabble. Nejde o rivalitu, či súťaženie, ale o samotnú hru a zábavu.

Ako postupovať?

V čitárni vám pracovníčky knižnice na požiadanie vydajú hraciu súpravu a vy si môžete v čitárni slobodne zahrať. Pracovníčky oddelenia vás nebudú učiť hrať. Ak nepoznáte pravidlá, v  škatuli súpravy je uložený návod alebo vám poradia ďalší účastníci hry. Podmienkou je platný čitateľský preukaz našej knižnice a dodržiavanie pravidiel Knižničného a výpožičného poriadku.

Čo je Scrabble?

SCRABBLE je slovná kombinačná hra pre dvoch až štyroch hráčov. Úlohou hráčov je tvoriť slová prikladaním písmen na hraciu plochu. Každé písmeno má určenú bodovú hodnotu. Na hracej ploche sú  prémiové políčka, ktoré zdvojnásobujú alebo strojnásobujú hodnotu písmena, resp. celého vytvoreného slova. Hráči súťažia o dosiahnutie najvyššieho počtu bodov šikovným používaním svojich písmen.

Pridané 25.01.2018

Je výška poplatkov za služby v našej knižnici pre Vás: