Zo zákulisia

Blíži sa Noc s Andersenom 2017. Už v piatok, 31. marca, odletíme s asi stovkou detí do sveta fantázie.

V našej knižnici nocujeme s deťmi už 16 rokov. Môžeme sa pochváliť, že sme boli prvou slovenskou knižnicou, ktorá sa pripojila ku Knižnici BBB v Uherskom Hradišti. Okrem osobných stretnutí so spisovateľmi, ilustrátormi, športovcami, primátormi a viceprimátormi si deti odniesli z nočného podujatia za tie roky veľa zážitkov, získali kopec priateľov. V knižničnej záhrade nám krásne kvitne Fabularius Anderseni  (Rozprávkový strom Andersena), ktorý sme zasadili v roku 2005. Druhý stromček, ktorý nám prišiel zasadiť lesník  Michal Slávik, bohužiaľ,  tento týždeň podľahol revitalizácii záhrady. Je nám to ľúto, ale vyschol.  Žeby mal málo energie, málo čitateľov, ktorí ho živili svojou aktivitou?

My ale nemienime rezignovať a neustále vymýšľame nové a nové programy, aby nám nevyschol záujem o knihy a knižnicu.

A určite pribudne v záhrade aj nový Fabularius Anderseni II.

Pridané 29.03.2017

Aký spôsob používate na predĺženie výpožičnej doby požičaných kníh?