Zo zákulisia

Zo suterénu do sveta

V útrobách knižnice je oddelenie, ktoré je pre činnosť knižnice nevyhnutné, ale jeho pracovníci sú pre verejnosť neviditeľní. O to viac si ceníme, že medzi ocenenými pracovníkmi kultúry  bola aj celá zostava knihovníkov, bibliografov z nášho kraja. Medailou predsedu  Trnavského samosprávneho kraja bola právom ocenená aj naša kolegyňa Mgr. Zuzana Mesárošová, vedúca útvaru knižničných fondov. Ako sama povedala, ocenenie patrí všetkým pracovníkom tohto útvaru. Ich pracovný slovník obsahuje slová ako akvizícia, verifikácia, revízia, prírastkový a úbytkový zoznam, prírastkové číslo.  Návestie-label, blok identifikačných čísel, blok kódovaných údajov, blok popisných údajov. Polia, podpolia, tágy, indikátory, holdingy, znaky MDT, formát MARC 21, pravidlá AACR2, RDA, autority menné, korporatívne, geografické; titulný list, tiráž, anotácia, resumé, číslo ISBN, ISSN,  skratky: [et al.] ,[ S.l.], [ s.n.]...

A informácia o tom, že dokument , ktorý sme zakúpili, zapísali, skatalogizovali, obalili a je k dispozícii našim čitateľom, tak letí do celého sveta- prostredníctvom on-line katalógu na webovej stránke knižnice.

Pridané 24.05.2017

Vedeli by ste si predstaviť život bez kníh a časopisov?