Zo zákulisia

Dnes poslednýkrát v tomto jubilejnom roku uverejňujeme príbeh zo zákulisia knižnice. Dúfame, že sme vás trochu pobavili a odokryli kúsok z každodenného života knihovníka v našej knižnici.

Hľadá sa knihovník!!!

Viete, koľko ľudí túži pracovať v knižnici, konkrétne v našej knižnici? Na jeseň jubilejného roka knižnice počas troch týždňov od zverejnenia inzerátu reagovalo až 210 uchádzačov o pozíciu knihovníka a 11 záujemcov o post systémového knihovníka. Záujem nás teší, lebo práca v knižnici je pre mnohých z nás, ktorí v nej už pracujeme, naozaj splneným snom. Pre väčšinu uchádzačov (najmä mladých ľudí) je však prekvapením, že knihovníctvo je študijným odborom nielen na úrovni strednej odbornej školy, ale dokonca sa to študuje na univerzite. Zistili sme, že mladí ľudia sú dobre podkutí v jazykoch, že si veria, že sú flexibilní, že majú skúsenosti s informačnými technológiami, že sa angažujú, že sú ochotní ďalej sa vzdelávať... Ale myslíme si, že knihovnícke srdce a knihovnícky fortieľ sa dá získať práve len a len štúdiom knihovníctva. Lenže, kde sú absolventi? V Bratislave alebo v lepšie platených odvetviach?

Pridané 22.11.2017

Vaša spokojnosť s naším knižničným fondom je: