Fórum humoristov

  • literárny klub pri Knižnici Juraja Fándlyho v Trnave;
  • otvorené zoskupenie ľudí, ktorí tvoria - píšu, kreslia a tých, ktorí humor  a satiru milujú. Vítaní sú všetci priatelia a sympatizanti dobrého humoru a knižnice.

Fórum humoristov - logo

 

Svoju činnosť  začal dňa 25. marca 2009. Prvým stretnutím  Humor je korením života bolo rozprávanie nielen o humore a satire s renomovanými autormi Tomášom Janovicom, Bercom Trnavcom, Jurajom Šebestom a Dadom Nagyom počas Týždňa slovenských knižníc. Funkciu čestného prezidenta klubu s radosťou prijal Tomáš Janovic. O tom, že je to človek na správnom mieste nás presvedčil hneď na ďalšej akcii humoristov. Počas eventu V Auparku ožívajú knihy v nákupnom centre Aupark v Bratislave sa v nedeľu 29. marca 2009 predstavili trnavskí autori - humoristi Eva Jarábková-Chabadová, Mikuláš jarábek, Vojtech Haring a Marián Mrva.  Tomáš Janovic, samozrejme, nechýbal. On, jeho priatelia a ostatné publikum sa počas čítačky výborne zabávali. 

                                                                    

Fórum humoristov už má aj svoje logo. Jeho autorom je Vojto Haring. 

 

 CHCETE SA PRIDAŤ K ČLENOM KLUBU FÓRUM HUMORISTOV?

Zašlite svoju prácu na adresu knižnice, 

Označte ju nápisom FÓRUM HUMORISTOV.

Nezabudnite uviesť svoje kontaktné údaje.

Možno aj vy budete účinkovať v niektorom z programov Fóra humoristov.

plagát (vo formáte PDF, veľkosť 270 KB)


Naša tvorba

Humor_zasináč.sk 2019: Zborník Fóra humoristov pri Knižnici Juraja Fándlyho v Trnave (vo formáte PDF)

 

Humor_zasináč.sk 2014. Zborník Fóra humoristov pri Knižnici Juraja Fándlyho v Trnave. (vo formáte PDF)

Humor_zasináč.sk  2013. Zborník Fóra humoristov pri Knižnici Juraja Fándlyho v Trnave (vo formáte PDF)

Humor_zasináč.sk 2012. Zborník Fóra humoristov pri Knižnici Juraja Fándlyho v Trnave (vo formáte PDF)

Humor_zasináč.sk. Zborník Fóra humoristov 2011. (vo formáte PDF)

Humor_zasináč.sk. Zborník Fóra humoristov 2010. (vo formáte PDF)

Naše stretnutia

záznam na MTT http://www.mtt.sk/up/clanky-kultura/Kronika-komika-09-02-2015

 

 

Aprílové čítanie. Komentované čítanie členov Fóra humoristov

V dňoch 9. - 11. apríla 2019 Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave hostila účastníkov 36. ročníka celoslovenského podujatia Dni detskej knihy, ktoré sa každý rok uskutočňuje v inom slovenskom meste. V rámci tohto podujatia, ako sprievodný program, si pre pozvaných spisovateľov, aj ostatnú širokú verejnosť, pripravili členovia Fóra humoristov komentované čítanie zo svojej tvorby.  V podvečer 10. apríla sa čitáreň knižnice rozozvučala úprimným smiechom. Bolo to vďaka ukážkam tvorby trnavských autorov Janky Blaškovej, Ruženky Šípkovej, čerstvého jubilanta Benjamína Škreka, Petra Roháča, ale aj moderátorky Evy Jarábkovej, ktorá podujatie skvelo komentovala. K dobrej nálade samozrejme prispeli aj hudobníci Pavol Opatovský a Jozef Laci Pagáč. A tak sa  končil druhý deň "Dní detskej knihy".

Fotogaléria

 

Stretnutie a čítačka zo "šuflíkov"                                            29. apríla 2009

V tento večer sa zišli zakladajúci členovia Fóra humoristov a ich sympatizanti na svojom prvom stretnutí. Stretnutie malo dva body: 
- Ako sme ohúrili svet v Bratislave – hodnotenie vystúpenia v Auparku v Bratislave, spojené s premietaním fotografii z tohto podujatia.
- Čítačka „šuflíkových“ textov
Vlastné zážitky z ciest čítal zo svojej poslednej knihy Ivan Bajo. V troch poviedkach sme sa zoznámili okrem iného i s útrapami s tvrdohlavým somárom, ktoré zažil v Rusku, ale počuli sme i hororové rozprávanie, v ktorom sa po uštipnutí vretenicou a následných katastrofických scenároch z vretenice vykľula pracka od opaska.
Eva Jarábková nám prečítala parafrázy na aforizmy, ktoré prednedávnom vydal vo svojej knihy Dr. Danaj a krátke humoristické básne zo svojej tvorby.
Svojimi poviedkami prekvapila Jana Blašková, trnavskej verejnosti známa ako Babka Blašková z obdobia, keď svoje príspevky uverejňovala v Trnavských novinách. Po počiatočnom ostýchaní prečítala tri krátke poviedky, z ktorých zaujali hlavne Čísla. Bolo to mimoriadne rozprávanie o tom, ako nás čísla sprevádzajú na každom kroku od narodenia až do smrti. Zaujímavosťou je i to, že všetky poviedky boli napísané v trnavskom nárečí.
Dobrá nálada bola spoločníkom počas celého stretnutia. Mnohí nadviazali na čítané poviedky vtipom, ktorý ich práve napadol. Príspevky členov klubu, či už poviedky, básne, karikatúry, ilustrácie, vydá Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave v zborníku.
 

 Po
Ut
St
Št
Pi
So
Ne
 
 
1
2
4
5
6
7
9
10
11
12
13
14
17
18
19
20
21
23
25
26
27
28
31
 
 
deti - dospelí - školy

Anketa
Každý štvrtok v týždni bude knižnica otvorená do 19.00 hod. Privítate túto zmenu?
Archív ankiet