O Cenu Slovenského učeného tovarišstva v Trnave 2015/2016

Ocenení autori XVIII. ročníka

 

MIMORIADNE CENY

CENA PREDSEDU TRNAVSKÉHO SAMOSPRÁVNEHO KRAJA

VIERA PAVLENDOVÁ

Michaľany

 

CENA MATICE SLOVENSKEJ

EMÍLIA FILIPOVÁ

Svätý Peter pri Komárne

 

CENA PRIMÁTORA MESTA TRNAVA

JANA JUDÍNYOVÁ

Trnava

 

POÉZIA

I. kategória

1. miesto MAGDALÉNA MARTIŠKOVÁ, Topoľčany

2. miesto PETRA POLNIŠEROVÁ, Nová Baňa

3. miesto MIRIAM JACKANINOVÁ, Svidník

Čestné uznanie – REBEKA KEREKANIČOVÁ, Klenová

Čestné uznanie – JÚLIA PLATKOVÁ, Plavnica

Čestné uznanie – VANESA KNAPÍKOVÁ, Plavnica

Čestné uznanie –BORIS BOBER, Stakčín

Čestné uznanie – MICHAELA DVORANOVÁ, Stakčín

Čestné uznanie – VERONIKA SAGANOVÁ, Trnava

 

II. kategória

1. miesto JÁN KOVÁČIK, Rudno nad Hronom

2. miesto RENÁTA KULJOVSKÁ, Bratislava

3. miesto TOMÁŠ POVRAZNÍK, Levice

Čestné uznanie – MILAN HAJAŠ, Trnava pri Laborci

Čestné uznanie – DAŠA SÝKOROVÁ, Kežmarok

Čestné uznanie – AMÉLIE JÁNOSKA, Kráľova nad Váhom

 

II. kategória

1. miesto MAREK SOPKO, Nitra

2. miesto PETER ŠÍPOŠ, Topoľčany

2. miesto JOZEF TOMÁŠIK, Bratislava

3. miesto ZUZANA MARTIŠKOVÁ, Topoľčany

3. miesto MILADA GERBELOVÁ, Bratislava

Čestné uznanie – RICHARD R. SENČEK, Banská Bystrica

Čestné uznanie – MÁRIA STOPKOVÁ, Čimhová

Čestné uznanie – ANNA PRNOVÁ, Horné Sŕnie

Čestné uznanie – PAVOL FEKETE, Košice

Čestné uznanie – MÁRIA MALÁ, Lutila

Čestné uznanie – JÁN MIČUDA, Malacky

Čestné uznanie – DARINA MIŠKOVIČOVÁ, Nové Mesto nad Váhom

Čestné uznanie – VIKTÓRIA LAURENT – ŠKRABALOVÁ, Paríž

Čestné uznanie – ĽUDMILA PISARSKÁ, Prešov

Čestné uznanie – ANNA LAŽOVÁ, Svidník

Čestné uznanie – EDITA STRIEŽENCOVÁ, Trnava

 

PRÓZA

I. kategória

1. miesto MAGDALÉNA MARTIŠKOVÁ, Topoľčany

2. miesto EMA ŠTULLEROVÁ, Nová Baňa

3. miesto ADRIANA BOJŇANSKÁ, Sereď

Čestné uznanie – PETRONELA GLEZGOVÁ, Žiar nad Hronom

Čestné uznanie – NATÁLIA MARGUŠOVÁ, Prešov

Čestné uznanie – ANETA MILATOVÁ, Topoľčany

Čestné uznanie – SABINA ROSIČOVÁ, Stakčín

Čestné uznanie – MARIANNA SPIŠIAKOVÁ, Modra

Čestné uznanie – NINA TÓTHOVÁ, Modra

 

II. kategória

1.miesto JÁN JAKUB PŐS, Bojnice

2. miesto KATARÍNA SAKSOVÁ, Banská Bystrica

3. miesto JÁN IVANČÍK, Nitra

3. miesto IVANA JAČALOVÁ, Závažná Poruba

3. miesto ANDREA KVAŠŠAYOVÁ, Považská Bystrica

Čestné uznanie – MÁRIA BLAHOVÁ, Sereď

Čestné uznanie – MÁRIA DANEKOVÁ, Čáry

Čestné uznanie – MONIKA LISINOVIČOVÁ, Šaštín - Stráže

Čestné uznanie - ADRIÁNA MARTIŠKOVÁ, Bratislava

Čestné uznanie – MAREK MORAVČÍK, Bzince

Čestné uznanie – VERONIKA PAUKOVÁ, Nesluša

 

III. kategória

1. miesto MÁRIA KUTÁKOVÁ – OPATOVSKÁ, Trnava

2. miesto KATARÍNA KOLÁRIKOVÁ, Bratislava

2. miesto JÁN VANÍK, Brusno

3. miesto ADRIÁNA KONDLOVÁ, Trnava

3. miesto JOZEF PÁLENÍK, Svinná

Čestné uznanie – MÁRIA GÁBORÍKOVÁ, Banka

Čestné uznanie – IVAN HALAMA, Brezno

Čestné uznanie – BRUNA JAKUB, Trnava

Čestné uznanie ĽUDMILA JEŠKOVÁ, Považská Bystrica

Čestné uznanie – JOZEF KOTTRA, st., Levice

Čestné uznanie ZUZANA KRATYINOVÁ, Košice

Čestné uznanie – MÁRIA MALÁ, Lutila

Čestné uznanie ZUZANA MARTIŠKOVÁ, Topoľčany

Čestné uznanie – ERVÍN MOKRÁŇ, Trenčín

Čestné uznanie – ZLATICA ROY, Trnava

 

 


 Literárny klub BERNOLÁK v Trnave

 

 

 

Miestny odbor Matice slovenskej v Trnave
 Mesto Trnava, Trnavský samosprávny kraj, Matica slovenská, Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave, 
 Literárny dvojtýždenník KULTÚRA ,  Bernolákova spoločnosť Bratislava, Obecný úrad Doľany

vyhlasujú výsledky XVII. ročníka literárnej súťaže

 

O cenu slovenského učeného tovarišstva

MIMORIADNE CENY

CENA PREDSEDU TRNAVSKÉHO SAMOSPRÁVNEHO KRAJA

JANA JUDINYOVÁ

Trnava

CENA MATICE SLOVENSKEJ

DOBROSLAVA LUKNÁROVÁ

Bratislava

CENA PRIMÁTORA MESTA TRNAVA

ADRIÁNA KONDLOVÁ

Trnava

 

 

POÉZIA

I. kategória 

1. miesto neudelené

2. miesto – IVANA ŠAFFOVÁ, Michalovce

3. miesto – LENKA RUSŇÁKOVÁ, Topoľčany

 

Čestné uznanie – LÍVIA FURTKEVIČOVÁ, Plavnica

Čestné uznanie – GABRIELA ŠTUPÁKOVÁ, Plavnica

Čestné uznanie – LÝDIA DRAGOŇOVÁ, Kapušany pri Prešove

Čestné uznanie – ALEX DOBROVIČ, Topoľčany

Čestné uznanie – NATÁLIA TIMANIKOVÁ, Stará Ľubovňa

Čestné uznanie – JÁN KUNDA, Zvolen

Čestné uznanie – MIROSLAVA VALČÁKOVÁ, Stará Ľubovňa

Čestné uznanie – MAGDALÉNA MARTIŠKOVÁ, Topoľčany

 

II. kategória

1. miesto neudelené

2. miesto – JÁN KOVÁČIK, Rudno nad Hronom

3. miesto – JANA BIGANIČOVÁ, Stará Ľubovňa

 

Čestné uznanie – EVA BIELIKOVÁ, Lednica

Čestné uznanie – TERÉZIA BOROVIČKOVÁ, Bytča

Čestné uznanie – DOMINIKA SOJKOVÁ, Liptovský Hrádok

Čestné uznanie – BARBORA PLUTOVÁ, Stará Ľubovňa

III. kategória 

1. miesto – PETER ŠÍPOŠ, Topoľčany

2. miesto – MÁRIA MALÁ, Lutila

3. miesto – EMÍLIA FILIPOVÁ, Svätý Peter pri Komárne

 

Čestné uznanie – MÁRIA STOPKOVÁ, Čimhová

Čestné uznanie – IVANA KRAJČÍKOVÁ, Prešov

Čestné uznanie – ANNA PRNOVÁ, Horné Sŕnie

Čestné uznanie – EDITA STRIEŽENCOVÁ, Trnava

Čestné uznanie – ZUZANA MARTIŠKOVÁ, Topoľčany

 

 

PRÓZA

 I. kategória

1. miesto – MAREK MORAVČÍK, Bzince

2. miesto – KAROLÍNA FRITZOVÁ, Prešov

3. miesto – ANETA MILATOVÁ, Topoľčany

 

Čestné uznanie – ELENA LUTIŠANOVÁ, Beluša

Čestné uznanie – KLÁRA KOVÁČIKOVÁ, Partizánske

II. kategória

1. miesto – ANDREA KVAŠŠAYOVÁ, Považská Bystrica

2. miesto – DOMINIKA CHRASTOVÁ, Jana Husárová

3. miesto – JANA HUSÁROVÁ, Žiar nad Hronom

3. miesto – KATARÍNA JANČEKOVÁ, Veľké Bedzany

 

Čestné uznanie – PAVOL ZLATOVSKÝ, Trenčín

Čestné uznanie – VERONIKA PAUKOVÁ, Nesluša

Čestné uznanie – MÁRIA NGOVÁ, Popudinské Močidľany

 

 

III. kategória

1. miesto – JOZEF PÁLENÍK, Svinná

2. miesto – RICHARD R. SENČEK, Banská Bystrica

2. miesto – JÁN VANÍK, Brusno

3. miesto – EVA MASNÁ, Lietava

3. miesto – VIERA PAVLENDOVÁ, Michaľany

 

Čestné uznanie – ANNA ADAMČIAKOVÁ, Mýto pod Ďumbierom

Čestné uznanie – HELENÁ ABERŠTÍKOVÁ, Jalšové

Čestné uznanie – DUŠAN BOROVSKÝ, Trnava

Čestné uznanie – MÁRIA GÁBORÍKOVÁ, Banka, Piešťany

Čestné uznanie – JANKA BLAŠKOVÁ, Jaslovské Bohunice

Čestné uznanie – ĽUBOSLAVA SLÁVIKOVÁ, Považský Chlmec

Čestné uznanie – MÁRIA KUTÁKOVÁ- OPATOVSKÁ, Trnava

Čestné uznanie – JOZEF KOPČAJ, Michalovce

Čestné uznanie – ADRIÁNA VOLEKOVÁ, Trnava

O Cenu Slovenského učeného tovarišstva v Trnave 2015/2016

Ocenení autori XVIII. ročníka

 

MIMORIADNE CENY

CENA PREDSEDU TRNAVSKÉHO SAMOSPRÁVNEHO KRAJA

VIERA PAVLENDOVÁ

Michaľany

 

CENA MATICE SLOVENSKEJ

EMÍLIA FILIPOVÁ

Svätý Peter pri Komárne

 

CENA PRIMÁTORA MESTA TRNAVA

JANA JUDÍNYOVÁ

Trnava

 

POÉZIA

I. kategória

1. miesto MAGDALÉNA MARTIŠKOVÁ, Topoľčany

2. miesto PETRA POLNIŠEROVÁ, Nová Baňa

3. miesto MIRIAM JACKANINOVÁ, Svidník

Čestné uznanie – REBEKA KEREKANIČOVÁ, Klenová

Čestné uznanie – JÚLIA PLATKOVÁ, Plavnica

Čestné uznanie – VANESA KNAPÍKOVÁ, Plavnica

Čestné uznanie –BORIS BOBER, Stakčín

Čestné uznanie – MICHAELA DVORANOVÁ, Stakčín

Čestné uznanie – VERONIKA SAGANOVÁ, Trnava

 

II. kategória

1. miesto JÁN KOVÁČIK, Rudno nad Hronom

2. miesto RENÁTA KULJOVSKÁ, Bratislava

3. miesto TOMÁŠ POVRAZNÍK, Levice

Čestné uznanie – MILAN HAJAŠ, Trnava pri Laborci

Čestné uznanie – DAŠA SÝKOROVÁ, Kežmarok

Čestné uznanie – AMÉLIE JÁNOSKA, Kráľova nad Váhom

 

II. kategória

1. miesto MAREK SOPKO, Nitra

2. miesto PETER ŠÍPOŠ, Topoľčany

2. miesto JOZEF TOMÁŠIK, Bratislava

3. miesto ZUZANA MARTIŠKOVÁ, Topoľčany

3. miesto MILADA GERBELOVÁ, Bratislava

Čestné uznanie – RICHARD R. SENČEK, Banská Bystrica

Čestné uznanie – MÁRIA STOPKOVÁ, Čimhová

Čestné uznanie – ANNA PRNOVÁ, Horné Sŕnie

Čestné uznanie – PAVOL FEKETE, Košice

Čestné uznanie – MÁRIA MALÁ, Lutila

Čestné uznanie – JÁN MIČUDA, Malacky

Čestné uznanie – DARINA MIŠKOVIČOVÁ, Nové Mesto nad Váhom

Čestné uznanie – VIKTÓRIA LAURENT – ŠKRABALOVÁ, Paríž

Čestné uznanie – ĽUDMILA PISARSKÁ, Prešov

Čestné uznanie – ANNA LAŽOVÁ, Svidník

Čestné uznanie – EDITA STRIEŽENCOVÁ, Trnava

 

PRÓZA

I. kategória

1. miesto MAGDALÉNA MARTIŠKOVÁ, Topoľčany

2. miesto EMA ŠTULLEROVÁ, Nová Baňa

3. miesto ADRIANA BOJŇANSKÁ, Sereď

Čestné uznanie – PETRONELA GLEZGOVÁ, Žiar nad Hronom

Čestné uznanie – NATÁLIA MARGUŠOVÁ, Prešov

Čestné uznanie – ANETA MILATOVÁ, Topoľčany

Čestné uznanie – SABINA ROSIČOVÁ, Stakčín

Čestné uznanie – MARIANNA SPIŠIAKOVÁ, Modra

Čestné uznanie – NINA TÓTHOVÁ, Modra

 

II. kategória

1.miesto JÁN JAKUB PŐS, Bojnice

2. miesto KATARÍNA SAKSOVÁ, Banská Bystrica

3. miesto JÁN IVANČÍK, Nitra

3. miesto IVANA JAČALOVÁ, Závažná Poruba

3. miesto ANDREA KVAŠŠAYOVÁ, Považská Bystrica

Čestné uznanie – MÁRIA BLAHOVÁ, Sereď

Čestné uznanie – MÁRIA DANEKOVÁ, Čáry

Čestné uznanie – MONIKA LISINOVIČOVÁ, Šaštín - Stráže

Čestné uznanie - ADRIÁNA MARTIŠKOVÁ, Bratislava

Čestné uznanie – MAREK MORAVČÍK, Bzince

Čestné uznanie – VERONIKA PAUKOVÁ, Nesluša

 

III. kategória

1. miesto MÁRIA KUTÁKOVÁ – OPATOVSKÁ, Trnava

2. miesto KATARÍNA KOLÁRIKOVÁ, Bratislava

2. miesto JÁN VANÍK, Brusno

3. miesto ADRIÁNA KONDLOVÁ, Trnava

3. miesto JOZEF PÁLENÍK, Svinná

Čestné uznanie – MÁRIA GÁBORÍKOVÁ, Banka

Čestné uznanie – IVAN HALAMA, Brezno

Čestné uznanie – BRUNA JAKUB, Trnava

Čestné uznanie ĽUDMILA JEŠKOVÁ, Považská Bystrica

Čestné uznanie – JOZEF KOTTRA, st., Levice

Čestné uznanie ZUZANA KRATYINOVÁ, Košice

Čestné uznanie – MÁRIA MALÁ, Lutila

Čestné uznanie ZUZANA MARTIŠKOVÁ, Topoľčany

Čestné uznanie – ERVÍN MOKRÁŇ, Trenčín

Čestné uznanie – ZLATICA ROY, Trnava

 


 

O Cenu Slovenského učeného tovarišstva 2015 

výsledky XVII. ročníka literárnej súťaže

MIMORIADNE CENY

CENA PREDSEDU TRNAVSKÉHO SAMOSPRÁVNEHO KRAJA

JANA JUDINYOVÁ, Trnava

 

CENA MATICE SLOVENSKEJ

DOBROSLAVA LUKNÁROVÁ, Bratislava

 

CENA PRIMÁTORA MESTA TRNAVA

ADRIÁNA KONDLOVÁ, Trnava

 

POÉZIA

I. kategória

1. miesto neudelené

2. miesto IVANA ŠAFFOVÁ, Michalovce

3. miesto LENKA RUSŇÁKOVÁ, Topoľčany

 

Čestné uznanie – LÍVIA FURTKEVIČOVÁ, Plavnica

Čestné uznanie –GABRIELA ŠTUPÁKOVÁ, Plavnica

Čestné uznanie – LÝDIA DRAGOŇOVÁ, Kapušany pri Prešove

Čestné uznanie –ALEX DOBROVIČ, Topoľčany

Čestné uznanie – NATÁLIA TIMANIKOVÁ, Stará Ľubovňa

Čestné uznanie –JÁN KUNDA, Zvolen

Čestné uznanie – MIROSLAVA VALČÁKOVÁ, Stará Ľubovňa

Čestné uznanie –MAGDALÉNA MARTIŠKOVÁ, Topoľčany

 

II. kategória

1. miesto neudelené

2. miesto JÁN KOVÁČIK, Rudno nad Hronom

3. miesto JANA BIGANIČOVÁ, Stará Ľubovňa

 

Čestné uznanie – EVA BIELIKOVÁ, Lednica

Čestné uznanie – TERÉZIA BOROVIČKOVÁ, Bytča

Čestné uznanie – DOMINIKA SOJKOVÁ, Liptovský Hrádok

Čestné uznanie – BARBORA PLUTOVÁ, Stará Ľubovňa

 

III. kategória

1. miesto PETER ŠÍPOŠ, Topoľčany

2. miesto MÁRIA MALÁ, Lutila

3. miesto EMÍLIA FILIPOVÁ, Svätý Peter pri Komárne

 

Čestné uznanie – MÁRIA STOPKOVÁ, Čimhová

Čestné uznanie – IVANA KRAJČÍKOVÁ, Prešov

Čestné uznanie – ANNA PRNOVÁ, Horné Sŕnie

Čestné uznanie – EDITA STRIEŽENCOVÁ, Trnava

Čestné uznanie – ZUZANA MARTIŠKOVÁ, Topoľčany

 

PRÓZA

I. kategória

1. miesto MAREK MORAVČÍK, Bzince

2. miesto KAROLÍNA FRITZOVÁ, Prešov

3. miesto ANETA MILATOVÁ, Topoľčany

 

Čestné uznanie – ELENA LUTIŠANOVÁ, Beluša

Čestné uznanie – KLÁRA KOVÁČIKOVÁ, Partizánske

 

II. kategória

1. miesto ANDREA KVAŠŠAYOVÁ, Považská Bystrica

2. miesto DOMINIKA CHRASTOVÁ, Jana Husárová

3. miesto JANA HUSÁROVÁ, Žiar nad Hronom

3. miesto KATARÍNA JANČEKOVÁ, Veľké Bedzany

 

Čestné uznanie – PAVOL ZLATOVSKÝ, Trenčín

Čestné uznanie – VERONIKA PAUKOVÁ, Nesluša

Čestné uznanie – MÁRIA NGOVÁ, Popudinské Močidľany

 

III. kategória

1. miesto JOZEF PÁLENÍK, Svinná

2. miesto RICHARD R. SENČEK, Banská Bystrica

2. miesto JÁN VANÍK, Brusno

3. miesto EVA MASNÁ, Lietava

3. miesto VIERA PAVLENDOVÁ, Michaľany

 

Čestné uznanie – ANNA ADAMČIAKOVÁ, Mýto pod Ďumbierom

Čestné uznanie – HELENÁ ABERŠTÍKOVÁ, Jalšové

Čestné uznanie – DUŠAN BOROVSKÝ, Trnava

Čestné uznanie – MÁRIA GÁBORÍKOVÁ, Banka, Piešťany

Čestné uznanie – JANKA BLAŠKOVÁ, Jaslovské Bohunice

Čestné uznanie – ĽUBOSLAVA SLÁVIKOVÁ, Považský Chlmec

Čestné uznanie – MÁRIA KUTÁKOVÁ- OPATOVSKÁ, Trnava

Čestné uznanie – JOZEF KOPČAJ, Michalovce

Čestné uznanie – ADRIÁNA VOLEKOVÁ, Trnava



Po
Ut
St
Št
Pi
So
Ne
 
 
 
2
3
4
10
11
12
17
18
19
21
24
25
 
 
deti - dospelí - školy

Anketa
Aký spôsob používate na predĺženie výpožičnej doby požičaných kníh?
Archív ankiet