Prehlásenie o prístupnosti

Webová stránka www.kniznicatrnava.sk je tvorená so snahou o dosiahnutie maximálnej prístupnosti svojho obsahu a funkčnosti. Usporiadanie stránky a ovládanie je navrhnuté s prihliadnutím na jej dostupnosť aj v alternatívnych prehliadačoch (napríklad v textových prehliadačoch, hlasových čítačkách a podobne) a tiež osobám so špecifickými potrebami.

Stránka spĺňa štandardy pre tvorbu prístupných webových stránok, podľa § 13 zákona č.275/2006 Z.z. o informačných systémoch verejnej správy.

Grafickú verziu je možné vypnúť pomocou ikony Verzia pre slabozrakých.

Všetky texty sú definované v relatívnych jednotkách a je možné ich jednoducho zväčšovať a zmenšovať pomocou štandardných nástrojov internetových prehliadačov.

Stránku je možné tlačiť bez akýchkoľvek obmedzení priamo zo stránky (ikona tlačiarne v pravom stĺpci), tiež štandardnými prostriedkami internetového prehliadača (z navigačnej lišty prehliadača, alebo cez menu Súbor - Tlač).

Textové odkazy sú jednoznačne odlíšené od bežného textu zmenenou farbou a podčiarknutím, ktoré pri prechode myši zanikne a tak upozorní aj osoby s poruchou videnia na existenciu odkazu.

Ak nájdete na týchto stránkach čokoľvek, čo by podľa Vás nezodpovedalo požiadavkám prístupnosti, informujte nás, prosím! Nedostatky sa pokúsime čo najskôr odstrániť.
 Po
Ut
St
Št
Pi
So
Ne
 
 
1
2
4
5
6
7
9
10
11
12
13
14
17
18
19
20
21
23
25
26
27
28
31
 
 
deti - dospelí - školy

Anketa
Každý štvrtok v týždni bude knižnica otvorená do 19.00 hod. Privítate túto zmenu?
Archív ankiet