Čo sa hodí do prírody

8. februára dopoludnia sa uskutočnila v oddelení pre deti prvá z besied v rámci cyklu Deti a životné prostredie pod názvom Čo sa hodí do prírody, ktorej podtitul je Enviroprávo - jednoducho a hravo. Hosťami tohto stretnutia boli spisovateľka, vydavateľka Danuša Dragulová-Faktorová a právnik Dávid Faktor. Žiaci tretieho ročníka najskôr počúvali zaujímavé rozprávanie o chránení našej prírody a jej bohatstvách, o chránení zveri a rastlinstva. Reč bola napríklad aj o zákonoch, ktoré sú zamerané na ochranu životného prostredia a aké tresty sú určené pre tých, ktorí ich porušujú. Prečítali si poučný príbeh Zatúlaný psík. Cieľom hodiny strávenej v príjemnom prostredí herne bola podpora ekologického myslenia detí. Celé podujatie bolo poňaté nielen edukatívne, ale aj hravou formou.

Na konci besedy dostal každý účastník časopisy z vydavateľstva DAXE: Enviráčik, Maxík a Zvonček.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.