Moja teta je čarodejnica

V dnešné horúce dopoludnie 27. júna sa v herni oddelenia pre deti a následne na pobočke Prednádražie besedovalo. Zároveň to boli posledné stretnutia v tomto školskom roku.

Naše pozvanie prijala veľmi obľúbená, sympatická autorka literatúry pre deti a dospelých Svetlana Majchráková. Prezentovala svoju najnovšiu knižku s názvom Moja teta je čarodejnica, ktorej upútavku vo forme krátkeho videa natáčala práve v oddelení pre deti.

Knihu tvorí niekoľko veselých a poučných príbehov najvychýrenejšej čarodejnice na svete Xavérie a jej netere Alex, ktorá študuje na čarodejníckej škole a spolu s tetou zažívajú množstvo kúzelných príhod. Každý jednotlivý príbeh v knihe tvorí mravné ponaučenie, ktoré sa k čitateľovi dostane cez najznámejšie slovenské príslovia a porekadlá.

Žiakom prvého a druhého ročníka bolo na besedách s milou autorkou okrem iného aj veselo pri súťažiach. Najlepší boli odmenení čarodejníckymi príveskami a na záver všetci dostali na pripravenú záložku autogram.

Výber z tvorby pre deti a mládež od Svetlany Majchrákovej Vodník Čľupko (2012), Lúčne veršovačky (2013), Škriatkovia a rytierske cnosti (2015), Zrada, česť a tajomstvo (2015), Prázdniny na tretiu (2016), Legenda (2017), Kráľovná (2018), Kráľ (2020), Chyťme šťastie za gombík (2020), Zlatá pečať (2020), Koruna (2021), Moja teta je čarodejnica (2022)

Knihy Svetlany Majchrákovej si môžete požičať v našom oddelení pre deti a v pobočkách Prednádražie a Tulipán.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, hlavný partner projektu