Pamäť a udržanie mozgovej aktivity

Seniori

Vo štvrtok 16. marca knižnica zorganizovala v rámci „Týždňa mozgu“ prednášku pre seniorov spojenú s pamäťovými cvičeniami. Lektorkou podujatia bola Mgr. Andrea Šimorová z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Trnave, ktorá pripravila pútavú prednášku o fungovaní nášho najdôležitejšieho orgánu. Záver stretnutia patril zaujímavým aktivitám, kde si účastníci podujatia vypracovali pracovné cvičenia súvisiace s vitalitou mozgu. Seniori prejavili skutočne veľký záujem o túto problematiku a zúčastnili sa na prednáške v hojnom počte. Spočiatku mali niektorí obavy z pamäťových cvičení, ale nakoniec sa všetci zapojili do ich riešenia a všetci ich zvládli zábavnou formou, s humorom a úsmevom.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, hlavný partner projektu.