Prázdninový superklub - 1. stretnutie

06.07.2022

Hrady, zámky a iné krásne miesta v Trnavskom kraji

V krásnu slnečnú stredu 6. júla sme otvorili tentokrát 30. ročník Prázdninového superklubu na nádvorí Domu hudby Mikuláša Schneidera Trnavského, kde sídli aj hudobné oddelenie našej knižnice. Aktuálny okrúhly ročník sa nesie pod témov Kultúra, remeslá a tradície Trnavského kraja. Deti a tiež dospelí strávili príjemné dopoludnie s hosťami z vydavateľstva Dajama, pánmi Tiborom Kollárom a Františkom Turanským. Vydavateľstvo Dajama bolo založené v roku 1996 a prostredníctvom kníh a časopisu Krásy Slovenska približuje históriu, kultúru, umenie známe i menej známe miesta na Slovensku, ale aj vydáva krásne spoločenské hry pre deti a dospelých. Aj my sme na prvom stretnutí Prázdninového superklubu zostali na pôde našej krásnej krajiny. Hostia porozprávali, na aký výlet v okolí Trnavského kraja sa vybrať spolu s rodinou či s priateľmi, aké hrady, zámky a iné krásne miesta sa oplatí navštíviť. Pozvanie medzi prázdninové deti prijala aj hostka, pani ilustrátorka Alena Kadlečíková, ktorá spolu s členmi Matice slovenskej založila malé etnografické múzeum Budmerická izbička a porozprávala nám povesť o Budmericiach. Deti sa dozvedeli veľa zaujímavostí a svoje poznatky si overili v zábavnom kvíze, po ktorom na nich čakali pekné knižné ceny. Tešíme sa na vás opäť o týždeň.