Prázdninový superklub - 3. stretnutie

20.07.2022

20. júla sa na nádvorí v Dome hudby uskutočnilo ďalšie stretnutie Prázdninového superklubu. O paličkovanej čipke prišli porozprávať a ukázať čipkárky Matilda Matušáková, Helena Krchnárová a Ľubov Hudáková. Týmto tretím stretnutím sa nám otvorili ďalšie obzory, čo sa týka nášho slovenského kultúrneho dedičstva. Dámy nám predstavili rôzne druhy čipiek. Dozvedeli sme sa, že na Slovensku existuje 19 druhov paličkovanej čipky, že každý kraj má svoje špecifické „cifrovanie“. Deti, ale aj dospelí si mohli vyskúšať a vytvoriť čipkovanú záložku alebo náramok. Všetci účastníci dostali od milých čipkárok malý darček v tvare krásneho paličkovaného vtáčika. Niektorých to zaujalo tak, že „paličkárky“ snáď budú mať aj pokračovateľky či pokračovateľov.