Štefánik - milenec hviezd

Milan Rastislav Štefánik bol Slovák, astronóm, vedec, vojenský letec, diplomat, politik, spoluzakladateľ Československej republiky, ktorého život a najmä jeho tragická smrť v sebe dodnes skrývajú tajomstvá. Prežil doslova niekoľko životov. Žil rýchlo a žiarivo ako hviezda, ktorá zrazu a nečakane zhasla. O jeho živote sme sa dozvedeli viac na prednáške erudovaného publicistu a autora literatúry faktu Stanislava Motla, ktorý mapuje Štefánikov život už niekoľko desaťročí. Putuje miestami, kde Štefánik zanechal svoje stopy. Vydal sa, dokonca dvakrát, na Mont Blanc. Na túto horu Štefánik vystúpil celkom šesťkrát.

Z reportérovho putovania vznikol unikátny audiovizuálny dokument Štefánik – milenec hviezd, ktorý bol súčasťou prednášky.

Podujatie bolo organizované v spolupráci s Českým spolkom v trnavskom regióne a realizované z finančného daru Ministerstva zahraničných vecí ČR.