Stretnutie s basgitaristom Jurajom Adamom

Pondelkové dopoludnie 24. októbra bolo v hudobnom oddelení naplnené - no čím iným ako HUDBOU. V rámci cyklu Môj život s hudbou predstavuje hudobné oddelenie spevákov a hudobníkov, ktorí môžu byť inšpiráciou pre návštevníkov týchto podujatí. Pozvanie knihovníčky Alenky prijal tentokrát známy slovenský basgitarista Trnavčan Juraj Adam. Usmievavý a pozitívne naladený hudobník si okamžite získal srdcia piatakov zo ZŠ na Spartakovskej ulici v Trnave. Ako sa dozvedeli, absolvoval už vyše 800 koncertov, hral s Mirom Jarošom, Adamom Ďuricom, Máriou Čírovou, Dominikou Mirgovou, navštívil Rakúsko, Poľsko, Maďarsko, s huslistom Filipom Jančíkom dokonca aj Kuvajt. Má vo svojom živote šťastie, pretože to, čím sa živí, je zároveň jeho koníčkom. Piatakom, ktorí sú už "veľkí" sa príliš nepáčili piesne Mira Jaroša, určené pre mladšie deti, ale zato piesne Adama Ďuricu či Márie Čírovej spievali spolu s ním. A následne sa rozvinula živá debata - nielen o jeho prvom koncerte, ktorý odohral ako miništrant u saleziánov v Trnave, ale aj o tom, že má rád futbal a fandí Spartaku. Mnohí z návštevníkov podujatia chodia do hudobnej školy a hrajú na nejaký nástroj, takže inšpirácia v podobe úspešného basgitaristu bola neminula svoj cieľ.

Text: PhDr. Ľ. Malá