Zobraziť štandardnú verziu stránky

Vážení čitatelia,

sme veľmi radi, že ani počas korony ste neopustili svoje návyky a potreby a neustále navštevujete našu knižnicu. Na oplátku sa snažíme stále skvalitňovať naše služby. Od septembra zavádzame na našom webovom portáli a facebookovom profile novú rubriku pod názvom ČO ČÍTA? Oslovíme v nej zaujímavé osobnosti nášho kultúrneho a spoločenského života a opýtame sa ich ČO ČÍTAJÚ. Snáď to bude pre vás nielen zaujímavé, ale aj inšpiratívne. 

Ako prvú sme oslovili predsedníčku krajskej pobočky Spolku slovenských knihovníkov v Trnave a riaditeľku Univerzitnej knižnice Trnavskej univerzity PhDr. Zuzanu Martinkovičovú.

Čo číta Zuzana Martinkovičová, riaditeľka Univerzitnej knižnice Trnavskej univerzity

„Čítam ako blázon“ odpovedala mi raz kamarátka na moju otázku ako sa má. V týchto dňoch na ňu myslím často, najmä pri mojom večernom stretávaní so Šándorom. So Šándorom Máraiom. Jeho knihy čítam ako blázon. Čítam s nadšením a obdivom. Čítam s radosťou a snáď i s porozumením. Vždy mi je ľúto, keď sa približujem k poslednej stránke knihy. Našťastie máme v našej knižnici ešte niekoľko titulov od tohto skvelého autora.

Odporúčam. A čítajte.

Napíšte nám

Máte nápad alebo otázku na našu knižnicu? Neváhajte nám napísať, sme tu pre Vás.

Typy dokumentov:

Výber dokumentov publikovaných v rokoch:

Termín vypracovania oznámi knižnica na základe poradovníka.

Čo nám ešte chýba?