Európsky týždeň mobility 16. - 22. september 2020

Knižnica Juraja Fándlyho sa pripája k Európskemu týždňu mobility 2020!

Jednorazový vstup bude zdarma!

V dňoch od 16. do 22. septembra prebieha každý rok na našom kontinente Európsky týždeň mobility. Počas týchto dní sú občania motivovaní, aby si volili udržateľné spôsoby dopravy, ako sú verejná hromadná doprava, pešia chôdza či cyklistika. Snahou je znížiť emisie uhlíka, zlepšiť kvalitu ovzdušia a urobiť z našich obydlí príjemnejšie miesta pre život a prácu.

Témou ročníka 2020 je Čistejšia doprava pre všetkých!, ktorá odráža ambiciózne ciele uhlíkovo neutrálneho kontinentu do roku 2050, ako stanovila Ursula von der Leyen, predsedníčka Európskej komisie, pri prezentácii Európskej zelenej dohody. Nad aktuálnym ročníkom kampane prevzal záštitu Ján Budaj, minister životného prostredia Slovenskej republiky.

Ako sa môžete zapojiť do kampane za zdravšie životné prostredie?

Cestujte prímestskými autobusmi počas týždňa mobility a získate jednorazový vstup zdarma do Knižnice Juraja Fádndlyho.

Ak sa preukážete v knižnici v čase od 16. septembra – do 16. októbra 2020 lístkom z prímestského autobusu (môže na ňom byť akýkoľvek dátum z Európskeho týždňa mobility 16. september - 22. september), získate vstup do knižnice zdarma. Na jeden lístok sa vzťahuje jeden bezplatný vstup.

Tešíme sa na vás a zdravšie životné prostredie!