Povesti o slovenskej vode

Deti Školy

Autor úspešnej „vodnej trilógie“ Igor Válek (Povesti o slovenských riekach, Povesti o slovenských liečivých prameňoch a kúpeľoch, Povesti o slovenských jazerách, plesách, studniach a studničkách) vybral a doplnil do knihy Povesti o slovenskej vode najkrajšie mýtické príbehy s tematikou vody. Nájdeme tu bájne rieky, plesá, jazerá i vodopády od východu po západ, od severu po juh Slovenska, stretneme v nich tajuplných vodníkov, škriatkov, víly, žabiu kráľovnú i čerta. Tešíme sa, že Igor Válek príde osobne do našej knižnice, aby nám a detským čitateľom porozprával o dôležitosti vody. Podujatie je podporené Nadáciou ZSE.

23. január o 11.00 a o 12.00 - pobočka Tulipán