10. október - Svetový deň duševného zdravia

10.10.2020
Oznamy

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) definovala duševné zdravie ako stav pohody, v ktorom jednotlivec môže uskutočniť svoje schopnosti, vie zdolávať stresové situácie bežného života, vie produktívne pracovať a vie prispievať do života spoločnosti. Najnovšie štatistiky poukazujú na smutný fakt, že až 15% populácie do veku 18 rokov trpí psychickými poruchami. Aj preto Liga za duševné zdravie každoročne organizuje Dni duševného zdravia. Konajú sa okolo 10. októbra, kedy je Svetový deň duševného zdravia, vyhlásený Svetovou federáciou za duševné zdravie (WFMH) v roku 1991. Cieľom tejto kampane je zvýšenie informovanosti verejnosti o problémoch súvisiacich s psychickými ochoreniami a aktívnejšie zapojenie duševne postihnutých ľudí do spoločenského a pracovného života.

Chcete sa dozvedieť: Ako sa zbaviť stresu a depresie?

Ako pozitívne myslieť?

Ako zvládnuť strach, otočiť prehratý zápas a premeniť slabiny na prednosti?

Ako žiť bez napätia?

Ako byť šťastný v 21. storočí?

Odpovede nájdete v publikáciách odborného oddelenia našej knižnice.