Ako šarkan Kyber Šikana pristál na streche základnej školy

V pondelok 12. septembra zaznieval z čitárne našej knižnice a neskôr aj z pobočky na Prednádraží neobvyklý smiech. Tretiaci a štvrtáci z Hrnčiaroviec nad Parnou (na Prednádraží malí školáci zo ZŠ na Bottovej ulici) sa zúčastnili besedy s obľúbeným spevákom, hudobníkom a spisovateľom Branislavom Jobusom. Ten okrem predstavenia svojej knihy Ako šarkan Kyber Šikana pristál na streche základnej školy, (to je ten šarkan, ktorý sa vždy zastaví na mieste, kde sa deje niečo zlé, a ak niekto niekomu cez internet ubližuje, okamžite spraví poriadok!), porozprával aj o svojich ďalších knihách: Odpadkový fantóm, Plajko, Muflón Ancijáš a jeho spanilá jazda, Mariška Bombrľkatá a jej poklady v knihách ukryté a mnohých ďalších. Okrem toho aj spieval a hlavne MOTIVOVAL. Keď si chcete plniť svoje sny, musíte ísť za svojím cieľom. A "mosíte pre to šecko urobit"! To odkazuje Braňo Jobus aj tým, ktorý sa tohto vydareného podujatia nemohli osobne zúčastniť. Ale možno nabudúce...

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, hlavný partner projektu.

Text: PhDr. Ľ. Malá