Aprílové čítanie

V dňoch 9. - 11. apríla 2019 Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave hostila účastníkov 36. ročníka celoslovenského podujatia Dni detskej knihy, ktoré sa každý rok uskutočňuje v inom slovenskom meste. V rámci tohto podujatia, ako sprievodný program, si pre pozvaných spisovateľov, aj ostatnú širokú verejnosť, pripravili členovia Fóra humoristov komentované čítanie zo svojej tvorby. V podvečer 10. apríla sa čitáreň knižnice rozozvučala úprimným smiechom. Bolo to vďaka ukážkam tvorby trnavských autorov Janky Blaškovej, Ruženky Šípkovej, čerstvého jubilanta Benjamína Škreka, Petra Roháča, ale aj moderátorky Evy Jarábkovej, ktorá podujatie skvelo komentovala. K dobrej nálade samozrejme prispeli aj hudobníci Pavol Opatovský a Jozef Laci Pagáč. A tak sa končil druhý deň "Dní detskej knihy".