Chrontulienka - tvorivý workshop

Sympatická ilustrátorka Hedviga Gutierrez bola 9. októbra v priestoroch záhradnej čitárne knižnice hostkou v rámci tvorivého workshopu pod názvom Chrontulienka.

Hedviga Gutierrez je absolventkou ateliéru knižnej ilustrácie na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave. Venuje sa predovšetkým knižnej ilustrácii pre deti a svoju tvorbu zakladá na digitálnej ilustrácii. Inšpiráciu čerpá z klasickej kresby a remeselnej grafiky. Ilustrovala napríklad detské knihy Ňuňo (2019), Škriatok Bertil a záhada strateného potoka (2020), Plecháč Bob (2021), Záhada knižnice na konci ulice (2021), Čipkovaný tato (2022) a iné.

Pre tvorenie chtivých druhákov a štvrtákov zo Základnej školy na Spartakovskej ulici v Trnave si pripravila workshop s ilustráciami z knihy Braňa Jobusa Chrontulienka. Rozdala im vopred pripravené pracovné listy s predkreslenou postavičkou Chrontulienky, ktorú následne deti podľa svojho vkusu vyfarbili a potom vystrihli. Každému z účastníkov pomohla postavičku spojiť nitmi, aby ňou mohli hýbať a dielo bolo hotové. Vytvorené Chrontulienky si deti samozrejme na pamiatku zobrali so sebou.

Podujatie v rámci cyklu Kniha a ešte trochu viac z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.