Čo sme pre vás pripravili v roku 2023

Milé čitateľky a čitatelia, vážení návštevníci!

Pozdravujeme vás so začiatkom nového roka. Veríme, že bude lepší, ako ten predchádzajúci. Že prinesie viac pokoja do našich životov a našich domácností. Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave vám bude opäť po celý rok nablízku. Sme tu preto, aby sme vám sprostredkúvali informácie, zaujímavosti, poznatky. V našich priestoroch – v roku 2023 rozšírených o unikátnu ZÁHRADNÚ ČITÁREŇ, budeme poskytovať aj príležitosti na osobné stretnutia s výnimočnými ľuďmi, na stretnutia s priateľmi, na tvorivosť, poučenie aj zábavu.

Pokračovať budeme v našich cyklických formátoch - pre mamičky a oteckov pokračuje Mama klub, pre starších čitateľov a čitateľky Tínedžerské stretko. Dospelým používateľom je určený čitateľský klub O knihe pri káve, ktorý si po svojom ročnom pôsobení už získal obľubu a pravidelných návštevníkov a s vašou priaznivou odozvou sa stretajú aj stredajšie scrabblové súboje. Pre mladých vedátorov sme pripravili nové podujatie - možnosť stretávať sa a debatovať raz do mesiaca o najnovších trendoch v oblasti vedy.

V roku 2023 navštívia našu knižnicu výnimoční ľudia. Samozrejme, chceme si niečo nechať aj ako prekvapenie, ale už teraz vám prezradíme, že sa môžete tešiť na stretnutie s Ľubomírom Feldekom či Viliamom Klimáčkom. Cyklus Trnavská poetika nahradí nový formát pod názvom Poézia slova a života, pre študentov je určená séria rozhovorov v rámci cyklu Ako čítať médiá. Debatovať o potrebe kritického myslenia budú s Dáliou Šaškovičovou, Patrikom Hermanom, Annou Sámelovou a Jozefom Lenčom. V rámci nového programu Mesto a knižnica sa v našich priestoroch predstaví riaditeľka Západoslovenského múzea v Trnave a aj mestský kurátor. Opäť nás navštívi obľúbený český reportér Stanislav Motl. Pokračovať budú Tréningy pamäti pre seniorov, aj formát Ako na tablet a mobilný telefón. Novinkou bude cyklus Trendy senior - séria prednášok ako sa vyhnúť nebezpečenstvám v zrelom veku. Aj pre seniorov, ale aj pre deti budú pokračovať kurzy v 3D modelovaní.

V decembri minulého roka sme otvorili tvorivú dielňu pre dospelých Kreativ klub, ktorý sa stretol už pri svojom úvode s vaším veľkým záujmom. Pokračujeme aj v tejto aktivite. Tešíme sa, že sa budeme stretávať pri besedách, čítaniach (aj v noci), detičky budú mať možnosť spoznávať svoje obľúbené spisovateľky a spisovateľov, súťažiť, tvoriť v dielničkách, vnímať hudbu a spoznávať talentovaných hudobníkov. Oddelenie pre deti pripravilo aj špeciálnu sériu podujatí v rámci cyklu Deti a životné prostredie. A ani cez prázdniny nebudeme oddychovať – ponúkneme Prázdninový superklub pre deti a denný tábor s pracovným názvom KUK (čo je skratka KU Knihe), pretože za všetkými našimi snahami je túžba priviesť čo najviac z vás KU Knihám, k čítaniu, k tvorivému vyplneniu voľného času.

Želajme si spoločne, aby sa naše plány vyplnili a aby ste vy, naše čitateľky a čitatelia, boli radi, že v Trnave funguje VAŠA KNIŽNICA.