Denný letný tábor 2022

01.08.2022

V prvý augustový týždeň usporiadalo oddelenie pre deti Knižnice Juraja Fándlyho v Trnave ďalší ročník denného letného tábora.

V pondelok bol program táborníkov situovaný v budove knižnice. Po úvodnom privítaní a zoznámení v herni sa deti presunuli do multimediálnej študovne, kde bola pre nich pripravená tvorivá dielňa s ilustrátorkou pani Holubovou. Popoludní to zasa bola beseda s nevidiacim knihovníkom PhDr. Júliusom Bartekom a rôzne hry.

Utorok sa už niesol pre deti v znamení prvého z výletov a to do Smoleníc. V tejto malebnej obci mali deti možnosť absolvovať prehliadku jaskyne Driny a taktiež zážitkovo -náučnú exkurziu priestorov Včeloviny Smolenice.

V stredu prišiel na rad ďalší výlet - Piešťany. Táborníci sa dopoludnia vybrali k brehu rieky Váh - na Sĺňavu, odkiaľ sa hodinu plavili výletnou loďou. Druhá časť výletu potom pokračovala v zaujímavej budove s názvom Elektrárňa Piešťany.

Sériu výletov deti zakončili vo štvrtok. Ciele boli tentoraz tri a to postupne obce Dechtice, Naháč a Chtelnica. Deň začal výstupom na Katarínku, pokračoval návštevou Pamätného domu Juraja Fándlyho v Naháči a napokon sa zavŕšil program v obci Chtelnica, kde si táborníci prezreli miestny rozľahlý kaštieľ.

Piatok bol posledným dňom denného letného tábora v Knižnici Juraja Fándlyho v Trnave a hneď od rána priniesol v uliciach Trnavy hru Mocný opasok, zameranú na spoznávanie trnavských mestských hradieb. Po krátkej návšteve našej pobočky – hudobného oddelenia, sa už táborníci dostali k záveru tohtoročného tábora, keď sa v herni oddelenia pre deti hrali zábavné a náučné hry. Úplnou bodkou bolo odmeňovanie zúčastnených detí, kde každý dostal malú pozornosť a traja najlepší knižné ceny.

Krásny a veselý týždeň v našom dennom letnom tábore ubehol ako voda. Tešíme sa o rok, priatelia.