Humoristi na víkend : Eva Jarábková

Mimozemšťania sú medzi nami už dávno.

Môj priateľ, novinár, básnik, majster všetkých remesiel a tiež tak trochu mimozemšťan, Benjamín Škreko, napísal: „ Panebože, ja som sa tak hanbil! Bolo nás sedem detí, furt niekto pribehol, niečo si odkrojil, zohrial, nalial, riady sa hromadili, odbúdali, piekli sa placky, varil čaj, kúrilo v sporáku, vynášal popol, nosilo uhlie, hrčal vodovod, hralo rádio, na rožteku stola knižky, písanky, facky, žaloby, zvrieskla mačka, niekto jej stúpil na nohu, žehlička, pračka...Celý deň až do tmy! Potom si mama, v kútiku izby, zložila z okna na čelo postelí rám a pod lampičkou vyšívala obrusy, blúzky, oplečká...Panebože, prečo mi až teraz, v starobe, zišla na um otázka, ale kedy mama jedla? Panebože ja som sa tak hanbil.“

A takýchto mimozemšťaniek bolo veľa, skoro v každom druhom dome bolo veľa detí.

Aj dnes zvykneme obetavým, nezištným, pracovitým, dobrým a mimoriadne nadaným ľuďom vravieť, že sú tu medzi nami ako mimozemšťania.

No nenahovárajme si nič, ufológovia už možno vedia a my iba tušíme, že mimozemšťania môžu byť aj zlodeji, vrahovia, podvodníci každého druhu, bez rozdielu pohlaví. Môžu to byť lakomí závistlivci, manipulátori, pedofili... Určite sú aj takí, len si to neradi pripúšťame. Človek je už raz taký, že si idealizuje to, čo nepozná, čo ho ešte nesklamalo a v čo pevne verí. Jednoducho mimozemšťania sú už dávno medzi nami, takí, aj onakí, len sa ich musíme naučiť rozlišovať,

Ale vrátim sa na začiatok, k našim mimozemšťankám, blíži sa sviatok svätého Valentína, tak si ich nezabudnime uctiť.

Nenahraditeľná

Mamu máme všetci radi,

ani umývačka riadu

nám ju celkom nenahradí.

To je program

Na podporu nášho ženstva

predĺžime materskú

a skrátime dĺžku tehotenstva.

Retro gazdiná

Až vtedy si povedal,

že nechce žienku inú,

keď mu na tri dni

v kuchyni vypli elektrinu.