Letná ponuka knižnice prázdninujúcim deťom

Letné prázdniny sa blížia a my vám ponúkame všetkým deťom skvelý program na vyplnenie voľných chvíľ. Počas letných prázdnin sme pripravili viacero atraktívnych podujatí. Knižnica totiž nepozná prázdniny a práve v tomto čase má príležitosť podporovať u detí čítanie a vzťah ku knihám.

Zrevitalizovanú knižničnú záhradu ovládne každý UTOROK a ŠTVRTOK o 10,00 hodine obľúbený PRÁZDNINOVÝ SUPERKLUB. Knižnica pripravuje tento program už od roku 1992, teda už viac ako tridsať rokov. V tomto roku superklubákov poteší návšteva divadla NevaDivadla s predstavením Kompost story, deti si budú môcť vyskúšať programovanie s robotom, zúčastniť sa eko-tvorivých dielničiek a workshopov či piknikovať v zelenej knižničnej záhrade. Na debatu so superklubákmi prídu spisovateľky, ktoré budú deťom čítať zo svojej tvorby. V auguste do knižnice zavítajú príslušníci Policajného zboru SR na besedu, ktorá bude spestrená policajnými ukážkami a policajným psovodom. Pre tých, ktorých baví maľovanie, pripravila knižnica workshop s ilustrátorom Filipom Horníkom, ktorý bude spoločne s deťmi kresliť na tému Chrobáčiky z knižnice a kto bude chcieť, môže sa učiť aj tancovať. Úplnou bodkou na záver Prázdninového superklubu 2023 bude 31. augusta divadelné predstavenie divadla Fí s hrou Jašter Jeseter. Samozrejme, koniec superklubu je každoročne spojený s tortou a ani tento rok tomu nebude inak.

V pobočke na Prednádraží a na Tulipáne čaká deti program PREČÍTANÉHO LETA. Každý týždeň prinesie novú zaujímavú tému a s ňou knižné tipy pre všetkých malých aj väčších knihomilkov.

V pobočke na Tulipáne pripravila knižnica pre najmenších čitateľov a čitateľky zaujímavú letnú ponuku v podobe SUPERKLUBKA NA TULIPÁNE. Kto navštívi túto pobočku knižnice, zažije prázdninové dopoludnia plné hier, zábavy, ale aj poučenia a nových priateľstiev.

Nech sa páči, stačí si len vybrať.