Mozgový jogging 2018

Seniori

Práve sme ukončili cyklus trénovania pamäti seniorov pod názvom Mozgový jogging. Stretali sme sa pravidelne raz do týždňa už od 8. februára až do 19. apríla. Účastníci získali informácie a návody, ako si udržiavať mozog v dobrej kondícii, naučili sa mnemotechniky, ktoré by im mohli uľahčiť život, vypočuli si prednášku Lucky Noskovej z RÚVZ v Trnave o vplyve stravovacích návykov na činnosť mozgu, a ktoré potraviny sú pre dobré fungovanie mozgu dôležité. Verím, že účastníci strávili čas s dobrými ľuďmi a čo je najdôležitejšie, nadviazali nové priateľstvá. Podujatia sú súčasťou projektu Knižnica dokorán, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, hlavný partner projektu.