Možno príde aj Mikuláš

Obľúbený program Fóra humoristov sa zišiel po vynútenej kovidovej prestávke až po vyše dvoch rokoch. O to viacej bolo záujemcov, ktorým humor a satira miestnych „vtipálkov“ už chýbali. Napriek tomu, že v stretávaní nastala pauza, humoristi sa aj počas tohto obdobia, ako zhodnotila čestná prezidentka Fóra Benjamína Jakubáčová, činili. Prispievali do novín a časopisov svojimi aforizmami (Eva Jarábková a Mikuláš Jarábek), vydávali svoje knihy (Bapka Blašková a Benjamín Škreko), písali texty. Aj keď, ako zaspievala Beáta Kuracinová Vargová „žili trochu pusto a smutno“, ale „po motýľom mávnutí/ život ti zas zachutí“ a tak sme sa radovali, že sme sa všetci opäť mohli stretnúť. Aforizmy a drobné veršíky Mikuláša a Evy Jarábkovcov stále triafajú do živého („V Trnave sú všetci in/v dobrých mravoch a v sortách vín“), Benjamín Škreko a Pavol Tomašovič glosujú úsmevne, ale výstižne, Peter Roháč predstavil Emila Piešťanského, autora kresleného humoru, režiséra a ochotníckeho herca a aj spisovateľa z Chtelnice a Peter Bonzo Radványi, ktorý má podľa Evy Jarábkovej „vo vreckách miesto peňazí piesne/čo na ne leteli cezpoľné aj miestne“ ponúkol skvelú muziku. Aj keď ten Mikuláš stále neprišiel, bolo na čo pozerať.

Rozchádzali sme sa pomaly, lúčili ešte ťažšie – s vinšom riaditeľa knižnice, „aby nás humor a zdravie nikdy neopúšťali“.

Text: PhDr. Ľ. Malá