Neurobiológia ľudského vedomia

Počas neskoršieho popoludnia minulej soboty 18. februára 2023 sa nové, moderné a kultúrno-kreatívne priestory záhradnej čitárne knižnice ozývali novými vedomosťami. Účastníci podujatia organizovaného komunitou VedoMost mali možnosť nahliadnuť do svojej monumentálnej vnútornej knižnice tvorenej približne 86 biliónmi neurónmi – ľudského mozgu – a dozvedieť sa viac o jeho kognitívnych vlastnostiach a vnemoch, ktoré sú hlboko prepojené s ľudským vedomím a našim každodenným životom.

Početnému a vekovo pestrému publiku predstavil moderátor a člen komunity Branislav Kuník začínajúci projekt VedoMost, zatiaľ čo samotný líder a zakladateľ tejto komunity Ondrej Tepala prostredníctvom zaujímavej vedecko-popularizačnej prednášky priblížil prítomnému publiku ľudské vedomie z hľadiska súčasného výskumu v neurobiologických vedách.

Ľudia mali počas prednášky možnosť dopriať si šálku chutnej a voňavej kávy alebo čaju a na záver sa zapojiť do pútavej diskusie, v ktorej sa medzi členmi, laikmi a prednášajúcim odpovedalo na zvedavé otázky a navzájom medzi sebou mostili vedomosti.

Všetkým zúčastneným patrí obrovská vďaka za prítomnosť a iniciatívnosť počas diskusie na premiére VedoMostu a za profesionálne fotky ďakujeme mladému a šikovnému fotografovi Petrovi Tomíkovi. Budeme sa na Vás opäť tešiť v apríli na ďalšom podujatí našej komunity, ktoré momentálne pripravujeme a o ktorom Vám v marci dáme vedieť viac na sociálnych médiách knižnice.

Viac informácií o projekte a možnosti členstva tu: www.kniznicatrnava.sk/sk/vedomost

Ondrej Tepala