Poetický večer s Beatou Vargovou Kuracinovou

V rámci Fóra humoristov sa v netradičný termín - piatok 4. mája 2018 zišli v Knižnici Juraja Fándlyho v Trnave priaznivci poézie Beaty Vargovej Kuracinovej. Literárny kritik a teoretik Milan Hamada v začiatkoch tvorby Beáty Vargovej o jej poézii napísal: „... je poéziou lásky, obrazne by som mohol povedať, že prináša sto podôb lásky. Lásky mileneckej, nežnej i vášnivej, lásky manželskej, lásky materskej, lásky, ktorá je zmyslom života. Jej láska je mnohotvárna, premenlivá, zmyslová aj duchovná, dominuje však tá druhá. A nechýba jej ani humor.“ Práve pre toto spojenie s láskou sme vybrali autorkinu poéziu pre májový večer. Prostredníctvom jej poézie, ale i spomienok a úvah, sme v ten večer nazreli trochu viac do vnútra Beatinej duše. Prispeli k tomu nielen verše v podaní Zlatice Kazimírovej, ale i Július Selnekovič, Ján Střelec a Stano Kamenčík, ktorí tvoria jadro hudobnej formácie s názvom Hlboká Plytčina a ktorí okrem vlastných piesní prekvapili autorku aj zhudobnením jej dvoch básní. Na záver sme Beatu Vargovú Kuracinovú potešili gratuláciou k jej najnovšej knihe - Sprievodca po Trnave pre deti a kyticou k okrúhlemu životnému jubileu. Podujatie podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.