Poetka a jej historické romány

Na prvom tohtoročnom stretnutí v Knižnici Juraja Fándlyho v Trnave privítali členovia klubu Fórum humoristov hostku - spisovateľku Zuzanu Kuglerovú, ktorá je známa nielen tvorbou pre deti, svojou poéziou, ale i historickými románmi pre dospelých čitateľov. Aj keď prvoplánovo chceli scenáristi podujatia na tomto stretnutí osláviť sviatok MDŽ, preto zazneli k tejto téme na úvod aj krátke ukážky z tvorby Evy Jarábkovej, predsa len, zvyšok podujatia bol venovaný autorke Zuzane Kuglerovej, jej povestiam, historickým románom a jej trinástej komnate – poézii. Tú si publikum vypočulo v podaní samej autorky. Boli to básne obsahujúce pocity plné nádeje a šťastia, vášne, erotiky, ale i básne plné smútku, básne, aké prežíva každá žena, čo nájde a neskôr stratí lásku. Poéziu, ktorá zaznela, doplnila hudbou Beáta Kuracinová Vargová, moderátorkou večera bola Benjamína Jakubáčová. Podujatie sa uskutočnilo v rámci Týždňa slovenských knižníc a z verejných zdrojov ho podporil Fond na podporu umenia, hlavný partner projektu.