Posledný permoník - beseda spojená s tvorivým workshopom

Dnes sme v našej záhradnej čitárni v rámci cyklu Kniha a ešte trochu viac, cieľom ktorého sú stretnutia detí so žijúcimi tvorcami kníh, privítali dve sympatické mladé ženy: spisovateľku, dramaturgičku, scenáristku Terezu Oľhovú a Evu Škandíkovú, jej blízku spolupracovníčku, ktorá je výtvarníčkou, ilustrátorkou a reštaurátorkou. Beseda sa niesla v duchu ich spoločnej tvorby, tentoraz o knižke Posledný permoník. Autorka Tereza Oľhová, kúsok z nej aj deťom prečítala. Žiaci 3. ročníka zo Základnej školy A. Kubinu v Trnave boli veľmi zhovorčiví a otázkam i odpovediam nebolo konca-kraja. Po besede sme sa presunuli na tvorivý workshop s Evou Škandíkovou. Naplno tu mohli deti prejaviť svoju fantáziu tým, že vytvárali obrázok podzemia, v ktorom býva malý permoník. Baterkou, vystrihnutou z papiera, si mohli potom svoje dielka „podsvietiť“. Veselé a milé stretnutie zavŕšili spoločnou fotografiou s našimi hostkami. Okrem obrázkov si vzali domov aj knižné záložky.