Prázdninový superklub - 2. stretnutie

13.07.2022

Autorka a editorka v knižnom vydavateľstve Andrea Kellö Žačoková prijala pozvanie v rámci druhého stretnutia Prázdninového superklubu na nádvorie Domu hudby a prišla porozprávať o svojej knihe Vitajte v múzeu. Prostredníctvom svojej bohato ilustrovanej knihy o slovenských múzeách deťom a mamičkám vysvetlila, ako sa napríklad rôzne predmety dostanú do múzea, aký je ďalší proces s nimi, ako sa uchovávajú a kto sa o ne stará. Porozprávala, ktoré múzeá už navštívila, ktoré ju najviac očarilo (Lesnícke múzeum) a hlavne detailne odpovedala na všetky otázky. Deti sa najskôr klásť otázky trochu hanbili, čo však rýchlo prekonali a následné súťaže a vedomostné kvízy, v ktorých sa hralo o pekné knižné ceny, prebiehali už úplne uvoľnene a zábavne.

Andrea Kellö Žačoková je aj autorkou krásnych a zaujímavých kníh SLOVENSKOpédia (2021) a SuperŽENY(2019) a ako prezradila v súčasnosti pracuje na vydaní dvoch nových kníh, na ktorých krst sa už teraz tešíme.