Prázdninový superklub 2020: ôsme stretnutie

19.08.2020

Prázdninový superklub – 8. stretnutie

19. august 2020 sme privítali pani spisovateľku a vydavateľku v jednej osobe Danušu Dragulovú - Faktorovú. Pricestovala, aby nám porozprávala o výrobe kníh aj časopisov. Predstavili sme si knihy, ktoré napísala pre deti a z niektorých sme si aj spoločne prečítali. Dozvedeli sme sa tiež, že kaligramy sú grafické básne, čo znamená, že sú napísané napríklad v tvare snehuliaka, domčeka, stromu atď. Prezradila nám, že tento rok sa jej splnil sen a navštívila Lomnický štít, kde aj prenocovala. Cestovanie má veľmi rada a zážitky z ciest môžeme nájsť aj v časopise Maxík. Ako zvyčajne pani spisovateľka prišla s darčekmi. Pre každého účastníka boli pripravené časopisy Maxík aj Zvonček, a mnohí sa tešili, že do ich zbierky pribudol ďalší autogram vzácneho hosťa. A my sa už tešíme na jej ďalšiu návštevu, pretože nám prisľúbila predstaviť novinku vydavateľstva DAXE knihu Ja a môj bicykel.