Prázdninový superklub 2020: siedme stretnutie

12.08.2020

Prázdninový superklub - 7. stretnutie

12. august v Prázdninovom superklube patril stretnutiu prázdninujúcich detí s Danielom Kollárom, majiteľom vydavateľstva Dajama a zároveň veľkým priateľom Knižnice Juraja Fándlyho. Vydavateľstvo Dajama sa orientuje na vydávanie turistických sprievodcov po Slovensku, cyklosprievodcov, na vydávanie máp, vydáva aj knihy o krásach Slovenska, o pútnickych miestach, ale aj o tajomných miestach na Slovensku a aj o hradoch. A práve táto téma bola predmetom supeklubového predpoludnia. A tak sa deti dozvedeli kopec zaujímavostí o slovenských hradoch, hradiskách a zámkoch. Vedeli ste, že na Slovensku bolo v minulosti takmer 400 hradov a hradísk? A že do dnešných čias sa zachovalo už iba 80? A že mnoho hradov je spojených so strašidelnými legendami? To všetko a ešte omnoho viac sa dozvedeli naši superklubáci. Zároveň si mohli z dielne vydavateľstva Dajama pozrieť časopis Krásy Slovenska, ktorý propaguje najkrajšie a najzaujímavejšie miesta v našej krajine už takmer 100 rokov! Na záver si svoje nové poznatky overili v kvíze a samozrejme získali pekné ceny. Ďalší zaujímavý a poučný superklub za nami.