Program podujatí na apríl 21

LITERÁRNE INŠPIRÁCIE NA VÍKEND – JARNÉ PRÚDENIE

Jar, ktorá oživuje prírodu a prináša svetlo a teplo, je impulzom k životu podobne, ako je román Leva Nikolajeviča Tolstého Vzkriesenie inšpiráciou pre jarné prúdenie i medzi nami.

1. apríl 2021

O SLOVENČINE ZAUJÍMAVO A INAK

Debata Martina Jurča, redaktora RTVS, s jazykovedcom a vysokoškolským pedagógom Jurajom Hladkým.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Online vysielanie.

8. apríl 2021 o 17.00 hod.

LITERÁRNE INŠPIRÁCIE NA VÍKEND – HODNOTY LITERATÚRY

Literatúra je nielen zdrojom inšpirácií, ale uchováva a odkazuje aj k podstatným rozmerom ľudskej existencie. I poézia odkrýva hodnoty, ktoré v bežnom živote odsúvame, napriek ich nevyhnutnosti. O tom je aj literárne zamyslenie nad zbierkou Trvalky od Zlaty Matlákovej.

16. apríl 2021

BLÁZNIVÝ APRÍL

Ako zvýšiť imunitu v dobe pandémie. Niekoľko kvapiek humoru naordinovaných Fórom humoristov, pre všetkých, čo nestratili zmysel pre úsmev a zábavu. Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Online vysielanie.

22. apríl 2021 o 17.00 hod.

LITERÁRNE INŠPIRÁCIE NA VÍKEND – MÁJOVÝ OPTIMIZMUS

Karel Čapek bol nielen prezieravým vizionárom, ale i precíznym pozorovateľom sveta okolo nás. Jeho kniha O veciach obecných čiže Zóon politikon je zdrojom pre premýšľanie dodnes.

30. apríl 2021

PRE DETI

TVORIVÁ DIELŇA

Spoločne vyrobíme veľkonočného zajačika.

1. apríl 2021

LES UKRYTÝ V KNIHE

Tematická výstava kníh pri príležitosti mesiaca lesov spojená s videom ako vyrobiť kŕmidlo pre vtáčikov.

12. apríl 2021

ROZPRÁVOČKA MALIČKÁ

Divadielko pre najmenších. Účinkuje herečka Barbora Krajč Zamišková. Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Online vysielanie.

19. apríl 2021 o 10.00 hod.

OSEMSMEROVKY a TRÉNUJME SI PAMÄŤ

Cvičenia a zaujímavé tipy, ktoré napomáhajú hravou formou aktivizovať a posilniť si pamäť, pozornosť a ostatné poznávacie funkcie. Každý utorok a stredu.