Robot Photon v Prázdninovom superklube

Veľmi zaujímavé dopoludnie zažili všetky deti, ktoré navštívili 20. júla Prázdninový superklub. Hlavným hrdinom bol ROBOT PHOTON, ktorý vykonával pokyny podľa príkazov malých programátorov. A to bol - smer cesty, farba uší, zvuk, ktorý vydával. Dokonca niektorí invenční programátori naprogramovali aj malú bitku robotov. Bola to naozaj zábava, ale hlavne - stretnutie detí s blokovým programovaním. Od septembra ponúkne naša knižnica opäť kurzy programovania pre deti, na ktoré sa budú môcť prihlásiť.

A rodičia si v záhradnej čitárni zatiaľ prečítali dennú tlač a časopisy. Evidentne boli všetci spokojní, a o to nám išlo.

Text: PhDr. Ľ. Malá