Tajomné zvieratá Slovenska

Začiatok týždňa sme odštartovali v záhradnej čitárni a v pobočke Prednádražie besedou v rámci cyklu Kniha a ešte trochu viac. Opäť medzi nás zavítal geológ a paleontológ Matúš Hyžný, ktorý spolu s manželkou napísali už druhú náučnú knižku Tajomné zvieratá Slovenska. A práve o tejto publikácii nám prišiel porozprávať. Kniha je plná informácií a nádherných ilustrácií od Mareka Mertinka. Matúš prítomným predstavil a detailne popísal každé tajomné zviera, ktoré sa v knižke ukrýva. Neskôr sa podrobnejšie venoval téme mravcov. Deti mali pre hosťa pripravené zaujímavé otázky, na ktoré im rád odpovedal a na záver besedy dostali knižné záložky s podpisom autora.