Tajomstvo ríše draka

Posledná beseda v tomto školskom roku, tentokrát o motivačnej rozprávkovej knihe psychologičky, prekladateľky a učiteľky čínskeho umenia Tai-chi Anny Ďarmati, sa uskutočnila na pobočke Prednádražie a v záhradnej čitárni Knižnice Juraja Fándlyho v Trnave. Hostka predstavila svoju knihu Tajomstvo ríše draka, ktorá je popretkávaná príbehmi a kde si čitateľ môže vymyslieť meno hlavného hrdinu a tiež aj koniec príbehu. Otázkami, ktoré druháčikom zo Základnej školy Spartakovská v Trnave položila, ich vtiahla do deja a vďaka knihe sa vydali na cestu do svojho vnútra, do krajiny snov, predstáv a túžob. Záver besedy zaujala deti natoľko, že si Tai-chi mohli vyskúšať so spisovateľkou v knižničnej záhrade.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.