Tréning pamäti

Počas mesiacov marec – máj v priestoroch učebne Knižnice Juraja Fándlyho v Trnave prebiehal kurz Tréning pamäti pre seniorov. Cyklus 10 tréningov bol  zameraný na precvičovanie a posilňovanie pamäti seniorov skupinovou formou. Stretnutia boli zamerané na podporu kognitívnych funkcií a celkovej mentálnej kondície seniorov, začínali koncentračno-pohybovým cvičením, nasledovali aktivity zamerané na podporu poznávacích procesov. Pri precvičovaní sa lektorka zameriavala na krátkodobú i dlhodobú pamäť, logické uvažovanie a aj kreativitu (joga prstov, masáže tenisovou loptičkou, hádzanie loptičkou so slovnou reakciou – krstné mená, názvy miest na Slovensku, v Európe, vo svete, fauna, flóra ... ). Vďaka tréningom pamäti si seniori a seniorky zlepšili svoje pamäťové schopnosti a psychickú kondíciu, ale čo je najdôležitejšie, spríjemnili si dni stretnutiami s priateľmi, rovesníkmi.