Vianočná poetika

Piate stretnutie v rámci cyklu Trnavská poetika sa každoročne nesie v predvianočnej atmosfére. Tento podvečer bol ešte výnimočný aj tým, že sa konala prezentácia novej básnickej zbierky jedného z autorov cyklu Trnavskej poetiky, významného básnika a prozaika Štefana Kuzmu pod názvom atlas bielej. Prítomní hostia sa započúvali do ladne plynúcich krásnych veršov, ktoré si sám autor recitoval. Do toho znel spev a hudba speváčky a hudobníčky Jany Andevskej, ktorá predviedla aj nové skladby. Moderátor večera Pavol Tomašovič na záver poprial všetkým prítomným, aby mali biele Vianoce, ale nemyslel tým tie zasnežené, ale aby sa takými stala duša človeka. Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, hlavný partner projektu.