Vytvorme to ekologicky

Záhradná čitáreň knižnice bola miestom zaujímavého tvorenia. Navštívila nás lektorka Veronika Sekerová, ktorá pre žiakov tretieho ročníka Základnej školy A. Kubinu pripravila workshop Vytvorme to ekologicky. Podujatie sa konalo v rámci cyklu Deti a životné prostredie. Lektorka využila na tvorenie s deťmi proces upcyklácie. Tento cudzí výraz označuje opätovné použitie materiálu, bez znehodnotenia jeho zloženia či kvality. A preto hlavnou myšlienkou dnešného dopoludnia bolo motivovať deti k tomu, že aj z odpadu je možné vyrobiť si niečo, čo sa zužitkuje a zároveň poteší. Nepotrebné staré knihy, kartónové krabice, tričká. To všetko deti s lektorkou premenili na pekné dekorácie, ktoré patria k jesennému obdobiu. Tešíme sa, že aj tento workshop prispel formou osvety a EKO tvorenia k zlepšeniu životného prostredia.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.