Výživa v seniorskom veku

Čo majú ľudia vo vyššom veku najčastejšie na tanieri, čo im škodí a čo, naopak, prospieva, porozprávala odborníčka z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Trnave Mgr. Andrea Šimorová. Poradiť univerzálne odporúčanie alebo všeobecne platný recept na správnu výživu v starobe je prakticky nemožné. V procese starnutia zohráva správna výživa kľúčovú a nezastupiteľnú úlohu pri udržaní zdravia a kvality života. Zoznámila účastníkov podujatia s teoretickými základmi kvality výživy a rozpoznanie nežiaducich výživových stavov, o dôležitosti zdravej výživy a stravovacích návykov, o troch základných pilieroch - pravidelnosť, pestrosť a primeranosť, ktorých dodržiavanie tvorí základ správnej výživy a zdravého spôsobu života.

Podujatie v rámci cyklu Trendy senior z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.